62.7 F
Los Angeles
9 Aralık 2023
AnasayfaA-MansetM-AmerikaABD'de Türk Amerikan Yönlendirme Komitesinin ramazan yardımları devam ediyor

ABD'de Türk Amerikan Yönlendirme Komitesinin ramazan yardımları devam ediyor

NEW YORK (AA) – ABD'de faaliyet gösteren Türk toplumunun çatı kuruluşlarından Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC), Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) sponsorluğunda ABD vatandaşlarına yönelik ramazan yardım paketleri hazırladı.

Bir ailenin yaklaşık bir aylık temel ihtiyacını karşılayacak erzaklar içeren gıda kolileri, TASC yetkilileri ve gönüllüler tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere paketlenerek hazır hale getirildi.

TASC eş başkanı Halil Mutlu, AA’ya yaptığı açıklamada, “Türk Amerikan toplumu olarak ABD’de sadece kendi soydaş ve dindaşlarımızı değil, farklı din, renk ve etnik yapıdaki ihtiyaç sahibi herkese yardım elimizi uzatmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Mutlu, yardım paketlerini hazırlanması sırasında ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 olaylarını “soykırım” olarak niteleyen açıklamasına ilişkin de “Biz bugün burada ABD halkına yönelik Türkiye’nin ve Türk Amerikan toplumunun gerçek yüzünü sergilemeye çalışırken, Biden’ın bu asılsız, gerçekdışı ithamı dile getirmesi büyük hayal kırıklığına uğrattı.” şeklinde tepkisini dile getirdi.

– "Türk toplumunun cömertliğini göstermeye devam edeceğiz”

TASC Başkan Yardımcısı İsrafil Demir de hazırlanan 3 bin gıda paketinin New York, New Jersey, Maryland ve Washington DC bölgelerinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı bilgisini paylaştı.

Demir, yardım paketlerinin ilgili bölgelerdeki Kongre üyesi siyasetçiler, belediye başkanları ve üst düzey yerel yöneticilerle birlikte özellikle siyahi ve Latin toplumundan ihtiyaç sahibi ailelerin tespit edilerek ulaştırılacağını kaydetti.

Ramazan ayından önce de Türk Amerikan firması Vintage Food Corporation'ın sponsorluğunda Türk ve Müslüman toplumundan ihtiyaç sahiplerine 3 bin 500 gıda paketi dağıttıklarını hatırlatan Demir, "Biz, siyasi hava ne olursa olsun ABD’de yaşayan ihtiyaç sahibi herkese elimizden geldiğince ulaşıp Türk toplumunun cömertliğini göstermeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,090BeğenenlerBeğen
16,965TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın