63.1 F
Los Angeles
29 Kasım 2023
AnasayfaHaberlerGündemAbdullah Öcalan için düzenlenecek Gemlik Gösterisi İptal Edildi

Abdullah Öcalan için düzenlenecek Gemlik Gösterisi İptal Edildi

Van bağımsız milletvekili Aysel Tuğluk, Gemlik‘te PKK lideri Abdullah Öcalan için düzenlenecek büyük protesto gösterisinin iptal edildiğini açıkladı.

Aysel Tuğluk, polisin Gemlik’te göstericileri kente taşıyan otobüsleri engellemesi üzerine iptal kararı alındığını söyledi. Televizyon haberlerinde 1,000 kadar göstericiyi taşıyan bir otobüs konvoyunun Diyarbakır’dan ayrılmasına izin verilmediği belirtildi.

Protesto gösterisi hapisteki Öcalan’ın Türk hükümeti tarafından ilerde yapılacak barış görüşmelerinde meşru temsilcileri olarak tanınmasını isteyen Kürt eylemciler tarafından planlanmıştı.

Öcalan, bu yıl başında avukatları aracılığıyla 27 yıldır süren çatışmalara barışçı çözüm bulma amacıyla bir “barış konseyi” kurulması konusunda Türk yetkililerle anlaştığını açıklamıştı. (VOA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,095BeğenenlerBeğen
16,037TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın