64 F
Los Angeles
21 Eylül 2023
AnasayfaA-EkonomiABD'yi fahişeler ve bira diriltecek

ABD’yi fahişeler ve bira diriltecek

ABD’li ekonomisttin sözleri Amerikayı kurtarmaktan çok Amerikalının parayı en çok hayatı kadını ve alkolle harcadığını gösteriyor.

Bay Felaket olarak bilen ve ekonomiye yönelik tahminleriyle öne çıkan Amerikalı yatırım uzmanı Dr. Marc Faber’den ilginç yorum.

Amerika’nın kurtuluşunun hayat kadınlarına ve biraya bağlı olduğuna dikkat çeken 65 yaşındaki Bay Felaket diğer alternatiflerin hiçbirinin ABD’ye bir faydasının olmadığını iddia ediyor.

İşte Faber’in krizle ilgili yazdığı bir yazıdan o ilginç çözüm…

“Federal hükümet bize 600 dolar değerinde bir geri ödeme yapıyor. Eğer bunu Wal-Mart’da harcarsak para Çin’e gidecek, Bir bilgisayar alırsak Hindistan’a, Benzin alırsak ise Araplara, Sebze ve meyve alırsak Meksika, Honduras ve Guatemala’ya gidecek, Düzgün bir araba alırsak Almanya’ya, Gereksiz çer çöpe yatırsak Tayvan’a gidecek ve bunların hiç biri Amerikan ekonomisine fayda sağlamayacak… Parayı ülkemizde tutmanın tek yolu hayat kadınlarına ve biraya harcamak, çünkü artık ABD’de üretilen tek şey bunlar, Ben üzerime düşeni yapıyorum.”

Not: Yazı Faber tarafından son krizin başlangıç dönemlerinde kaleme alınmıştır.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,102BeğenenlerBeğen
16,012TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın