62.7 F
Los Angeles
9 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaAhıskalılar Dostluk İçin Buluştu

Ahıskalılar Dostluk İçin Buluştu

Amerika’da yaşayan Ahıskalılar Kentucky eyaleti Louisville şehrinde biraraya geldi.

Ohio`nun Dayton şehrinde yaşayan Ahiskalılar dostluk ve kardeşliğin pekişmesi için Louisville`deki kardeşlerini ziyaret etti.

Dayton`da hizmet veren Amerika AhıskaTürk derneği yönetim Kurulu Başkanı Hasan İskandar,Biz toplum olarak çok acılar çektik, gözyaşı döktük,yakınlarımızı kaybettik ama yılmadık ve tekrar omuz omuza vererek biraraya geldik.’ dedi. Dayanışmanın önemine vurgu yapan İskandar, “Amerika’nın değişik bölgelerinde yaşayan Ahiskalıların biraraya gelip dinini,dilini ve kültürünü gelecek nesillere aktarmalıdı“, dedi.

Yönetim kurulu üyelerinden Server İspahi ise eğitimin önemine vurgu yaptı.”Ne olursa olsun Amerika`da çocuklarımıza sahip çıkmalı ve onların yüksek eğitim almaları için her türlü fedakarlığı yapmalıyız” dedi.

Yemeğin ardından program sona erdi.

AlaturkaOnline / Dayton

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,092BeğenenlerBeğen
16,965TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın