77.2 F
Los Angeles
25 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaAjanlar "Obama için çalışıyoruz" diye hava yapmış

Ajanlar "Obama için çalışıyoruz" diye hava yapmış

Kolombiya’da bir fuhuş skandalına karışan ABD’li Gizli Servis ajanlarının, gittikleri genelevde Obama için çalışmakla övündükleri ortaya çıktı.

ABC News’ün özel haberine göre, Başkan Barack Obama’nın güvenlik heyetinde görevli 11 Gizli Servis ajan, gittikleri “Pley Club” isimli genelevde “Biz Obama için çalışıyoruz”, “Onu korumak için buradayız” diye hava yaptı.

Mekanın çalışanlarından biri ve Kolombiya polisinden bir kaynak, ajanların bütün gece pahalı viskiler ısmarladıklarını ve fiyatı 200 dolar olan kadınlarla eğlendiklerini söyledi.

Ancak iş hesabın ödenmesine gelince bir anlaşmazlık çıktı. Grubun saldırgan tavırları üzerine polis çağrıldı. Görgü tanıkları mekanın çalışanlarıyla ajanlar arasındaki tartışmaların sokağa taştığını söyledi.

ABD’li yetkililerin polisten, konuyla ilgili basına bilgi vermemelerini istediği de belirtildi.

GİZLİ SERVİS ZOR DURUMDA
Olayın Washington’daki yankıları da sürüyor. Gizli Servis Direktörü Mark Sullivan dün Kongre’de yarım saat boyunca olayla ilgili sorulara yanıt verdi.

Sullivan’ın meseleyi soruşturması için bağımsız bir hükümet müfettişinden yardım aldığı belirtildi.

Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney ise Gizli Servis’in ve Sullivan’ın arkasında duran açıklamalar yaptı.

Carney, “Direktör Sullivan olayla ilgili çok hızlı bir şekilde harekete geçti. Şu an bir soruşturma yürütülüyor” diye konuştu.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,105BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın