60.3 F
Los Angeles
4 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerGündemAkbelen Ormanı’nda nöbet tutan İkizköylüler: 29 zeytin ağacı söküldü, şikayetçi olduk

Akbelen Ormanı’nda nöbet tutan İkizköylüler: 29 zeytin ağacı söküldü, şikayetçi olduk

Milas’a bağlı İkizköy Mahallesi’nde, bölge halkının Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (YK Enerji) kömür ocağı açmak istediği Akbelen Ormanı’nda tuttuğu nöbet devam ediyor.

“BİZİ DİNLEMEDEN 29 TANE ZEYTİN AĞACINI KESTİ”

KARDOK Başkanı Nejla Işık, bugün nöbet tuttukları sırada kepçe sesi duyup bölgeye gittiklerini ve 29 tane zeytin ağacının söküldüğünü gördüklerini söyledi. Işık, şöyle konuştu:

* “Akbelen nöbetimiz devam ederken buraya kepçenin girdiğini gördük, geldik. Buradaki zeytinler, bizzat kendi akrabam, dayımıza ait. Uyarmamıza rağmen, ‘Zeytin sökümü yasak, iznin var mı’ dememize rağmen, ‘Yeniköy Kemerköy Şirketi’nden iznim var’ demiştir. Biz de ‘Oranın izni olmaz. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden izin alman gerekiyor, var mı’ dedik. ‘Ben oradan aldım iznimi’ dedi ve bizi dinlemeden 29 tane zeytin ağacını kesti.

* Jandarmayı aradık, kendilerinden şikayetçi olduk. Tutanak tutuldu. Buradaki sorumlular her kimse cezai işlem uygulanacak. En büyük amacımız, bu zeytinlerin 2-3 gün içerisinde geri dikilmesini sağlamak.” ANKA

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,548BeğenenlerBeğen
16,125TakipçilerTakip Et
3,523TakipçilerTakip Et
7,678TakipçilerTakip Et
32,300AboneAbone Ol

Kaçırmayın