63.7 F
Los Angeles
27 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaAli Çınar Yeditepe Anadolu Halk Dansları Topluluğu’nun provasını izledi

Ali Çınar Yeditepe Anadolu Halk Dansları Topluluğu’nun provasını izledi

Ali Çınar Yeditepe Anadolu Halk Dansları Topluluğu’nun provasını izledi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda  gerçekleştireceği ilk gösterisine hazırlanan Yeditepe Anadolu Halk Dansları Topluluğunu’nun  provasına konuk olan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkanı Ali Çınar, topluluğun büyük başarılara imza atacağına inandığını belirtirken, “Böylesine güzel bir girişimi başlattığı için Radyo Türküm’ü tebrik ediyorum” dedi.

Sıkıntılar sona erecek

Manhatttan’daki 8. Cadde üzerinde yer alan Pearl Stüdyoları’nda her Cumartesi bir araya gelen Yeditepe Anadolu Halk Dansları Topluluğu’nu ziyaret eden TADF Başkanı Ali Çınar, üç saatlik provanın ardından, “Folklor ekiplerimizi Türkiye’den Amerika’ya getirirken çeşitli sıkıntılar yaşıyorduk. Amerika merkezli bir Türk halk dansları topluluğumuzun olması; bu tür faaliyetler için yapılan harcamalarda bize büyük bir tasarruf sağlayacağı gibi, ülkemizin ABD’deki tanıtımına oldukça katkıda bulunacaktır” diye kaydetti.

TADF’den tam destek

TADF olarak topluluğu desteklemek için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Çınar “Bildiğiniz gibi TADF çatısı altına ABD’nin farklı eyaletlerinde faaliyet gösteren 47 tane üye derneğimiz var. Yeditepe Anadolu Halk Dansları Topluluğu bu eyaletlerdeki organizasyonlarda mutlaka yer almalı” diye konuştu.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,121BeğenenlerBeğen
16,006TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın