63.1 F
Los Angeles
29 Kasım 2023
AnasayfaHaberlerGündemAlmanya'da bebek kutusuna bırakılan bebeklere ne oldu?

Almanya’da bebek kutusuna bırakılan bebeklere ne oldu?

Araştırmaya göre, 1999 ve 2010 yılları arasında, bebek kutusu bulunan kurumlar (kiliselerin yan kuruluşları, hastaneler vb.) 652 anonim doğum, 278 bebek kutusuna bırakılan bebek, ve kurum çalışanlarına teslim edilen 43 bebek bildiriminde bulundu.

Bu bebeklerin yaklaşık yüzde 20’sinin, tekrar öz annelerine mi geri verildiği yoksa evlat mı edinildikleri bilinmiyor. Bebek kutusu bulunan kurumlar, bebekleri gençlik dairelerinin himayesine verdikten sonra, bebeklerin akibeti ile ilgili takibatta kolayca ipin ucunu kaçırmışlar.

YASAL DÜZENLEME GELECEK

Alman basınında tartışmalı bir konu olarak sık sık yer alan ve etik sorunları da beraberinde getiren bebek kutuları, eleştiri almaya devam ediyor. Süddeutsche Zeitung’ta yer alan habere göre, Federal Aile Bakanı Kristina Schröder, anonim doğumlar ve bebek kutuları için yasal bir düzenleme yapılacağını duyurdu.

Bir bakanlık sözcüsü de, konunun oldukça çok yönlü ve kompleks olduğunu, bunun da hızlı bir sonuca ve karara gitmeyi zorlaştırdığını belirtti. Ancak sözcü, annelerin bilgilerinin belli bir süre için saklı tutulacağı, güvenli bir doğum imkanının sağlanacağı yasal düzenlemenin, ne zaman yapılacağı konusunda kesin bir tarih belirtmedi.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,096BeğenenlerBeğen
16,037TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın