62.7 F
Los Angeles
9 Aralık 2023
AnasayfaEtkinliklerAmerican Turkish Society, Genç cemiyet liderlerini bir araya getiriyor

American Turkish Society, Genç cemiyet liderlerini bir araya getiriyor

American Turkish Society, Genç cemiyet liderlerini bir araya getiriyor
American Turkish Society, Genç cemiyet liderlerini bir araya getiriyor

New York merkezli Amerikan Türk Cemiyeti (American Turkish Society-ATS), kendi alanlarında üstün başarı gösteren, liderlik konusunda deneyimli ve kendini Türk-Amerikan toplumuna hizmet etmeye adamış “Genç Cemiyet Liderleri” grubu oluşturduğunu bildirdi.

ATS yaptığı açıklamada, iş, hukuk, tıp, gazetecilik, akademi ve sanat alanlarında üstün başarı gösteren, liderlik konusunda deneyimli ve kendini Türk-Amerikan toplumuna hizmet etmeye adamış 50 kişilik yeni “Genç Cemiyet Liderleri (Young Society Leaders)” grubunu bir araya getirmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

ATS açıklamasında “Genç Cemiyet Liderleri” programının, bir sonraki neslin liderlerini yetiştirme ve Türk-Amerikan topluluğunu olumlu anlamda etkileme amacı taşıdığı belirtildi.

ATS Başkanı Murat Köprülü konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Genç Cemiyet Liderlerine hoş geldiniz diyoruz ve bireyi olduğumuz her iki ülke arasındaki bağları şekillendirmekte gelecek vaat eden bu başarılı genç liderleri buluşturma ve tanıma fırsatına sahip olduğumuz için kendimizi şanslı hissediyoruz” dedi.

ATS tarafından grubu harekete geçirip yönlendirmekle görevlendirilen UBS Investment Bank İdari Müdürü Aslı Karahan Ay programın amacının, genç liderler için seçkin, kozmopolit ve güçlü bir arkadaş grubu oluşturmak ve onları ABD ile Türkiye’den iş dünyasının önde gelenleri ve düşünce liderleri ile buluşturmak olduğunu söyledi.

Bu yılın Genç Cemiyet Liderleri arasında “ING Bank Türkiye yeni Genel Müdürü Pınar Abay (Türkiye), MIT Ekonomi Profesörü Dr. Daron Acemoğlu (ABD), GittiGidiyor CEO’su Cenk Angın (Türkiye), Milliyet Gazetesi Köşe Yazarı Aslı Aydıntaşbaş (Türkiye), Harvard Üniversitesi Kamu Sağlığı Okulu, Genetik ve Kompleks Hastalıklar Departmanı Başkanı Dr. Gökhan Hotamışlıgil (ABD), Texas Eyaleti Harris İlçesi 8. Ceza Mahkemesi Hakimi Jay Karahan (ABD), KIND Healthy Snacks ve PeaceWorks, Inc. CEO’su/Kurucusu Daniel Lubetzky (ABD), Cuil İş Geliştirme ve Finans Başkan Yardımcısı Seval Öz (ABD), NBA International Başkanı Heidi Ueberroth (ABD), Agro Farma Inc./ Chobani Yoğurt Başkanı ve Kurucusu Hamdi Ulukaya (ABD), German Marshall Fund of the United States Transatlantic Fellow’u Dr. Joshua Walker (ABD), LUCA LUCA Başkanı Yıldız Blackstone” gibi isimler yer alıyor.

Türkiye’den seçilenlerden Trendyol.com kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu konuyu ilişkin yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Genç Cemiyet Lideri olarak seçilmek benim için bir onur. Kendilerini Türk-Amerikan ilişkilerinin geleceğini şekillendirmeye adamış düşünce liderlerinden oluşan bir topluluk ile bağlantılı olmanın eşsiz bir fırsat olduğuna inanıyorum.”

ATS İdari Müdürü Selen Uçak da açıklamasında, “Bu özverili bireylerin liderlik becerilerini, profesyonel deneyimlerini, akademik uzmanlık alanlarını ve ağlarını birbirleriyle ve bizlerle paylaşması, organizasyonumuzun etkisini ve sürdürülebilirliğini güçlendirecek” dedi.

Gelecek yılın sınıfı için aday süreci ile seçim kriterleri ise önümüzdeki haftalarda http://www.americanturkishsociety.org adresinde yayınlanacak.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,092BeğenenlerBeğen
16,965TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın