64.7 F
Los Angeles
28 Mayıs 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaAmerika Ahmet Hamdi Tanpınar’ı Keşfediyor

Amerika Ahmet Hamdi Tanpınar’ı Keşfediyor

amerika ahmet hamdi tanpinar penguin

Dünyanın en büyük yayınevlerinden Penguin,  Ahmet Hamdi Tanpınar’ın, ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’nü 31 Aralık’ta Amerika’da yayımladı.

Dünyanın en büyük yayınevlerinden Penguin, Türkçe edebiyatının en önemli yazarlarından Ahmet Hamdi Tanpınar’ın, ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’nü ‘The Time Regulation Institute’ adıyla 31 Aralık’ta yayımladı.

Orhan Pamuk çevirileriyle tanınan Maureen Freely ile Alexander Dawe’in çevirdiği romanla ilgili New York Times, Martin Riker’ın kaleme aldığı ‘Yıkık Dökük bir Modernite’ başlıklı bir eleştiriye yerverdi. Riker yazısında övgüye boğduğu kitabı, ‘kusursuz bir roman’ olarak tanımlarken, Tanpınar’ın vefatından 50 yıl sonra İngiliz dilindeki kariyerinin yeni yeni başladığını vurguladı.

Haberin Detayı

ahmet hamdi tanpinar the time regulation institute

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,523BeğenenlerBeğen
16,151TakipçilerTakip Et
3,520TakipçilerTakip Et
7,681TakipçilerTakip Et
31,500AboneAbone Ol

Kaçırmayın