64 F
Los Angeles
21 Eylül 2023
AnasayfaAlaturka OnlineAmerika Başkanı Olmak Zor

Amerika Başkanı Olmak Zor

amerika baskani olmak zor

Hatta beni de bu imajına inandırdı ki ona bağış yapan 130. Mahmut ünvanına mazhar oldum. Amerika Başkanı Olmak Zor. Mahmut Özdamar yazdı.

Amerika Başkanı Olmak Zor

Zordur Amerika’da başkan seçilmek. İlk önce parti içerisinde eyaletlerde yarışırsınız . Ardından tüm ülkede rakip aday ile yarışırsınız.

Genelde başkan adayları evli ve çocuklu olurlar. Bütün hayatları mercek altına alınır. Geçmişte polisten aldıkları trafik cezaları bile göz önüne alınır.

Her miting’e eşiniz ve çocuklarınız ile çıkmak zorundasınızdır ve mutlu, huzurlu bir aile sahibi olduğunuzu ima edersiniz. Çocuklarınızı seven, eşinize sadık bir aile reisisinizdir. Israrla, bir dindar olduğunuzu da vurgularsınız. Hümanist yapınızı da ön plana çıkartırsınız.

Sayın Obama’da bütün seçim sürecini bu şekilde yürüttü. Dışarıdan bakınca çok şirin çocukları olan, mütevazi bir eş Michelle hanımefendi ile evli bir beyefendi.  Hatta beni de bu imajına inandırdı ki ona bağış yapan 130. Mahmut ünvanına mazhar oldum. Çünkü

Evet dedim, artık gerçekten Amerikan rüyasını andıran bir Başkanımız var. Bu insanda vicdan vardır dedim, insana değer verir dedim, artık bu ülkenin bir vatandaşı olmaktan bambaşka gurur duyabileceğim diye düşündüm.

İşte tüm bu duygularıma maalesef Cenevre-2 adeta balyoz ile darbe vurarak yıkıp parçaladı.

Göz göre göre katliama ses çıkarmayıp hatta teşvik ederek, öldürmeye devam edin diyebilmenin nasıl bir vicdan sahibi olduğunu bir seçmen olarak merak ediyorum.

150.000 insanın katledildiği ve her geçen gün yenilerinin eklendiği bu savaşı görmemezlikten gelebilmeyi başarmak kolay bir duygu olmasa gerek. Öyle ya bütün seçim boyunca iyi bir aile reisi , sadık bi eş ve iyi bir baba imajı verip, ardından bu denli bir katliamı sineye çekebilmek hiç kolay değildir.

Şaklaban misali, Suriye muhalefeti ile Suriye hükümetini karşı karşıya oturtup, siz burada konuşun Esad sen de bombalamaya devam et demek her insanın yapabileceği bir iş değil. Mesela ben işkence ile öldürülen insanların fotoğrafına bakamadım. Bünyem kaldırmadı.

Acaba Sayın Başkan bu katliama nasıl göz yumarak izin verebiliyor?

Velhasıl kolay değildir benim ülkemde Başkan olmak .Hem çok insani, hem de çok acımasız olacaksınız. Gün gelip şefkatli bir baba olacaksınız, gün gelecek Firavun gibi acımasız olacaksınız.

Ama ben biliyorum ki şefkatli bir baba Amerikan ilkelerinin temel kurallarındandır ama Firavunluk asla..

İnşaallah çok yakında vicdan sahibi biri çıkabilir ülkemde ve bu saçma sapan katliama dur der..

Mahmut Özdamar / Pennsylvania 

mahmut@alaturkaonline.com

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,102BeğenenlerBeğen
16,012TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın