63.7 F
Los Angeles
27 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaAmerika'da bayram coşkusu

Amerika’da bayram coşkusu

Amerika'da bayram coşkusu

ABD’de yaşayan çok sayıda Müslüman bayram namazını kılmak için erken saatte camilere akın etti.

Türk nüfusunun yoğun olarak bulunduğu New Jersey ve New York eyaletlerinde Türk vatandaşları bayram namazından sonra birlik ve beraberlik vurgusunun yapıldığı vaazı dinledi. Namaz sonrası kucaklaşan müminler, birbirlerinin bayramlarını tebrik etti. Bayram coşkusu birlikte yapılan kahvaltı ile devam etti.

New Jersey’in Paterson şehrinde bulunan Ulu Cami’de bir araya gelen vatandaşlar bayram vesilesiyle hasret giderdi. Cami İmamı Mustafa Bagacan bayram namazının bazı ülkelerde farklı bir günde kılındığını fakat bu durumun herhangi bir sorun teşkil etmediğini ifade etti. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bayram gününü belirleme konusunda çok hassas davrandığını vurgulayan Bagacan, ibadetlerde samimiyetin çok önemli olduğunu söyledi.

38 YILDIR BAYRAMI GURBETTE YAŞIYOR

ORAK0267Bayramlarda 38 yıldır memleketinden ayrı olan Orhan Kalebek, Müslümanların her zaman birlik ve beraberlik içinde yaşaması gerektiğini hatırlatıyor. Uzun süre Türkiye’de Kur’an dersi alarak hafız olan gurbetçi vatanda, insanın yurdundan uzak bir yerde bayram geçirmesinin çok farklı bir duygu olduğunu ifade etti.

Bu arada New York Başkonsolosluğu da bayram resepsiyonu düzenleyeceğini bildirdi. Bayramın ilk günü düzenlenecek resepsiyonun tüm vatandaşlara açık olduğu Konsolosluk tarafından yayınlanan yazılı mesajla duyuruldu.

(ZamanAmerika)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,121BeğenenlerBeğen
16,006TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın