66.4 F
Los Angeles
22 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaAmerika'da Borç Krizi İçin Yeni Planlar

Amerika’da Borç Krizi İçin Yeni Planlar

Amerikan Senatosu ve Temsilciler Meclisi liderleri, Beyaz Saray ve Kongrenin anlaşmaya varamaması üzerine borç tavanını yükseltecek yeni yedek planlar hazırlamaya başladı.

Temsilciler Meclisi Başkanı John Boehner, Cumhuriyetçi Kongre üyelerinden borç tavanını harcama kesintileriyle birlikte kısa süreli yükseltecek yeni planı desteklemelerini istedi. Boehner, iki partinin uzun süreli bir plan üzerinde anlaşmaya varacağından emin olmadığını söyledi.

Başkan Obama ve Senato çoğunluk lideri Demokrat Harry Reid ise, harcamalarda trilyonlarca dolar kesinti öngören uzun süreli bir borç tavanı yükseltme planı istiyor.

Kongrenin federal hükümetin borç para almaya devam etmesini sağlamak için 2 Ağustos’a kadar borç tavanının yükseltilmesi gerekiyor. Görüşmeciler bugün Asya borsaları açılmadan önce bir çerçeve anlaşma açıklanacağını umuyorlardı ancak bu gerçekleşmedi.

Temsilciler Meclisi’nde çoğunluğu elinde tutan Cumhuriyetçiler, borçlanma sınırını arttırmak için bütçede daha fazla kesinti yapılmasını şart koşuyor. Cumhuriyetçiler, bütçe açığının kapatılması için kesintilerin yanısıra zenginler ve şirketlerden alınan vergilerin arttırılmasına da şiddetle karşı çıkıyor. Demokratlar ve Başkan Barack Obama ise sosyal programlarda yapılacak kesintilere karşılık vergilerin arttırılmasında ısrar ediyor.

Amerika’daki borç krizinin ayrıntılarını bu hafta Amerika’nın Sesi yayınına katılan TÜSİAD Washington Temsilcisi Abdullah Akyüz anlattı.

VOA

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,104BeğenenlerBeğen
16,011TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın