65 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaAmerika'da Ekonomik Krizden Etkilenmeyen Lüks Oyuncakçı

Amerika’da Ekonomik Krizden Etkilenmeyen Lüks Oyuncakçı

American Girl, çok pahalı olmasına rağmen tüketicilerin büyük rağbet gösterdiği bir marka.

Kaeli Chang ve annesi Liane Whalen-Chang, Noel öncesinde, hediye almak için alışveriş merkezindeydi. Kaeli alışveriş merkezinde bebeğini kuaföre götürdü.

İlk American Girl bebeğini doğduktan hemen sonra alan Kaeli’nin koleksiyonu giderek büyüyor. Amerikan Girl mağazasında Amerikan tarihinin farklı dönemlerini yansıtan bebekler bulmak mümkün. Ancak sadece bebeğin fiyatı 100 dolar. Aksesuarları da ekleyince fatura hızla yükseliyor.

Tüketicilerse fiyata aldırmıyor. American Girl kitaplarının yazarı Valerie Tripp, “8, 9, 10 yaşlarındaki kız çocuklarına seslenmek, onlara ‘tutkularınızın, ilginizi çeken şeylerin peşinden koşun’ demek istiyoruz,” diyor. 30’dan fazla American Girl kitabı yazan Tripp, özellikle 8 yaşındaki kızlar için yazmayı sevdiğini, bağımsız okumanın bu yaşta başladığını söylüyor. Tripp, “Kendini başkalarının yerine koyabilmek çok güzel bir beceri. Bir başka zaman diliminde yaşamış bir kişi hakkında okumak, o kişinin yaşamına adım atmak en iyi öğrenme yollarından biri,” diye konuşuyor.

Kaeli, kitapları çok seviyor ama çocuk sahibi olup onlara da bebeklerden almayı düşünmüyor.

American Girl Kaeli’yi ileride bir tüketici olarak kaybetse de çok sayıda başka müşterisi olacağına şüphe yok.

(VOA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,153BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın