62.3 F
Los Angeles
1 Ekim 2023
AnasayfaA-EkonomiAmerika'da Konut Kredisi Ucuzladı

Amerika’da Konut Kredisi Ucuzladı

Amerika’da konut kredilerinin faiz oranları ilk kez yüzde 4’ün altına düştü.

Hükümet tarafından desteklenen mortgage finansman şirketi Freddie Mac, 30 yıl vadeli konut kredisinin faiz oranının yüzde 3,94’e indiğini açıkladı. Bu, şirketin 40 yıllık tarihinde kaydedilen en düşük faiz oranı oluyor.

Düşme, Amerikan Merkez Bankasının uzun vadeli borç oranlarını düşürme çabalarının sonuç vermeye başladığını gösteriyor. Merkez Bankası, zor durumdaki emlak piyasasını canlandırmak için geçenlerde kısa vadeli devlet tahvillerini satıp uzun vadeli tahviller almaya başlamıştı.

Ancak düşük faiz oranlarının ev satışlarını arttırıp artırmayacağı henüz bilinmiyor.

Yüksek işsizlik oranı, ev fiyatlarının düşüklüğü, bankaların kredi açma koşullarını zorlaştırması, çok sayıda evin haciz işlemlerinin sürmesi emlak piyasasının canlanmasını önlüyor. (VOA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,182BeğenenlerBeğen
16,003TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın