56.8 F
Los Angeles
4 Aralık 2023
AnasayfaAlaturka OnlineAmerika'da Türk İş Dünyasının Güçlü Adımı: Houston'da MÜSİAD Texas Temsilciliği Resmi Olarak...

Amerika’da Türk İş Dünyasının Güçlü Adımı: Houston’da MÜSİAD Texas Temsilciliği Resmi Olarak Açıldı

Amerika’da Türk İş Dünyasının Güçlü Adımı: Houston’da MÜSİAD Texas Temsilciliği Resmi Olarak Açıldı

Houston, Texas – Türkiye’nin önde gelen sanayici ve işadamlarını bir araya getiren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Houston kentindeki Texas Temsilciliği’nin resmi açılışını gerçekleştirdi. Türkiye’nin Houston Başkonsolosu Ahmet Akıntı ve Ticaret Ateşesi Yavuzhan Erdem‘in katılımıyla düzenlenen etkinlik, Alaturka Texas Medya Ekibi’nden Bülent Diker ve Cenk Çelik‘in de iştirakiyle renk kazandı.

Açılışta Cumhuriyetimizin ve Atatürk‘ün önemini vurgulayan bir konuşma yapan Başkonsolos Akıntı, “‘Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını bu özel gün vesilesiyle bir kez daha kutlayarak, Houston’da açılan MÜSİAD şubesinin, Türk devletinin yurtdışında faaliyet gösteren firmalarına sağlayacağı destekle büyük öneme sahip olduğunu” belirtti. Akıntı, MÜSİAD’ın güçlü bir işadamı derneği olarak, hem Houston kentine hem de Türkiye’ye katkı sağlayacağını vurguladı.

Başkonsolos Akıntı ayrıca, MÜSİAD’ın Houston’a getireceği büyük katkıya vurgu yaparak, derneğin bağımsız Türkiye’nin uluslararası alandaki gücünü artıracağını ifade etti.

Açılışta konuşan T.C. Ticaret Ataşesi Yavuzhan Erdem, MÜSİAD’ın küresel ticaret ve ABD ticaretindeki stratejik önemine dikkat çekti. Erdem, “MÜSİAD, Türk iş dünyasının Amerika’daki varlığını güçlendirmek adına önemli bir kilometre taşıdır” dedi.

MÜSİAD Texas Temsilcisi Selçuk Kaya‘nın ev sahipliğinde gerçekleşen açılışta konuşan MÜSİAD ABD Başkanı Yavuz Orta, derneğin ABD genelindeki faaliyetlerinden bahsederek, en kısa sürede bütün ABD’ye yayılmayı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın belirlediği 100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Orta, geçtiğimiz aylarda Los Angeles‘ta açılan bir şube ve yakın zamanda planlanan New York şubesi ile MÜSİAD’ın Amerika’daki etkinliklerini genişletmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Program, Din Ateşesi Bilal Baş‘ın duaları eşliğinde gerçekleştirilen kurdela kesimi ve “MÜSİAD Texas” yazılı pastanın kesimiyle son buldu.


Türk iş dünyasının Amerika’daki güçlü temsilcisi MÜSİAD, açılışıyla birlikte uluslararası ticaret sahnesinde daha da güçlü bir rol üstlenecek gibi görünüyor.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,106BeğenenlerBeğen
16,080TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın