63.7 F
Los Angeles
27 Eylül 2023
AnasayfaAlaturka OnlineAmerika'dan FETÖ'ye Bakış

Amerika’dan FETÖ’ye Bakış

amerika-feto-bakis


15 Temmuz sonrası bu arkadaşlara büyük bir dert aldı. Acaba Türkiye’de bizi FETÖ’cü diye tutuklarlarmı diye. Amerika’dan FETÖ’ye Bakış. Mahmut Özdamar yazdı.

Amerika’dan FETÖ’ye Bakış

Uzun bir aradan sonra yeniden Alaturka Amerika’da yazmaya başladık. Yazılarımıza başlamadan önce 15 Temmuz şehitlerimizi Rahmet ve minnet ile anıyorum. Onlar Türkiye’in birer onur ve şerefidir. Gazilerimize şifa diliyorum.

Bu aralar Türkiye’den bir heyet geliyor, bir heyet gidiyor FETÖ’yü almak için. Amerika’da adeda çalmadık kapı bırakmıyoruz verin bu FETÖ’ yü demek için. Senatör’lerden, kongre üyelerine, Home securtiy’den mahkemelere kadar verin bu terrorist başını diyoruz da başka bir söz demiyoruz. Aslında gelenler de biliyor Amerika’ın böyle bir iade sürecini işletmeyeceğini. Hatta Amerika’lı muhattabları belkide FETÖ’un ne olduğunu bizimkilerden daha iyi biliyordur. Neticede 20 yıldır FETÖ burada. Kolaymı öyle 20 yıl Amerika’da kalıp da başka bir ülkeye ayar vereceksin de kıymetli kurumumuz CIA, FBI, PENTAGON ve bilumum kurumlarımız bilmeyecek bunu? Yazık değil mi onca verdiğimiz vergiye? Tabiki biliyorlar. Hatta bazı Amerikan medyası Mart, Nisan aylarında acep darbe olabilirmi Türkiye’de diye sormuşlardı. Nasıl bizde Rasim Ozan Kütahyalı Hava Kuvvetleri’nin %90 FETÖ’cülerdan olduğunu söylerken mutlak bu bilgiyi MİT’ten almıştıya, buradaki gazetecilerde CIA, FBI ile muabbetleri mutlak vardır.

Yani bizim kapı kapı dolaşıp FETÖ’yü anlatmamıza gerek yok. Adamlar bizden çok çok daha iyi biliyorlar kimin ne olduğunu.

Ama Amerikalılar çok kurnazdır. Bizim heyet için lobi şirketleri para verip randevu alıyor. Parayı alan senatörde pür dikkat dinler size. Zannedersiniz ki ilk kez duyuyor bütün bunları. Hatta arada valla mı? Demaaa? Yapma yaaa.. Bak Kalleş’e deyip sizede gaz verir. Siz de öğle bir intiba oluşurki dışarı çıkınca FETÖ’yü alıp gideceksiniz. Oysa o senatör neyin ne olduğunu bilip bilmemesi bile önemli değil. Neticede bu bir dış politikadır ve buna dışişleri ile Pentagon karar verecektir. 20 yıl özenle yetiştirdiği FETÖ’yü niye size versin? Zaten verecek olsa niye darbe yaptırsın? Adem Yıldırım Hoca’mın dediği gibi; ABD’nin yerleşik karakteristik özelliği olan durumu anlıyormuş gibi davranma ,muhattabının derdine üzülüyormuş gibi dinleyip, muhattabına hak veriyormuş gibi davranmasına bizlerin de inanıyormuş gibi yaklaşması gerektiğini düşünüyorum.

3 yıldır Amerika’da yaşayan Türkiye’lileri bile FETÖ’ün elinden kurtarmak adına Washington’a toplayıp yürütmenin ötesinde ciddi bir planı olmayan devletimizin FETÖ’yu almak içinde yaptığı bu turizm turlarını artık hoş karşılamamız gerek. Malum Kurban Bayramındayız. Yaşadığım bölgede bir grup arkadaşlar geçen yıl bayram dolayısı ile yapılan bir etkinliğe katıldılar. Katılma nedenleri sadece çocuklarına bayram kültürünü aşılayabilmek. Etkinliği tüm Amerika’da örgütlenen FETÖ’un bir kültür derneği düzenliyordu. Bu insanlar Bayram namazlarını Diyanet Camii’sinde kılıp evlerine gidip aileleri ile bayramlaştılar. Ardından çocuklarını alıp bu etkinliğe katıldılar. Malum Diyanet Camii’sinde böyle bir etkinlik yoktu. FETÖ bunların fotosunu çekip Facebook sayfasına koydu. 15 Temmuz sonrası bu arkadaşları büyük bir dert aldı. Acaba Türkiye’de bizi FETÖ’cü diye tutuklarlarmı diye.

3 yıldır bir plan gerçekleştirmeyen devlet, yine utanmadan faturayı halka ödetiyor. Bu sıkıntı reva mı? Bunun sorumlusu kim? Devlet gerçekten samimi mi FETÖ İle mücadelede. Yoksa yine birilerinin koltuk sevdasına mı kurban gidiyoruz ????

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,123BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın