70.9 F
Los Angeles
3 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaAmerikalı 19 savunma şirketi Türkiye'de ortak arıyor

Amerikalı 19 savunma şirketi Türkiye’de ortak arıyor

Amerikalı 19 savunma şirketi Türkiye'de ortak arıyor

Amerikalı 19 silah firması, havacılık ve savunma alanlarında işbirliği için Türk firmalarıyla görüşecek.

Amerikan Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Francisco J. Sánchez’in de eşlik edeceği firma temsilcileri 3-7 Aralık tarihlerinde işbirlikleri için fırsatları belirleyecek ve nitelikli firmalar için ticaret finansmanı teklif edecek. ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, “Bu iş geliştirme girişimi, Stratejik, Ekonomik ve Ticari İşbirliği Çerçevesi altında, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye arasındaki karşılıklı ticaret ve yatırımı artırmak için süregelen çabaların bir parçasıdır.” denildi.

“Başkan Obama’nın 2009’daki Türkiye ziyaretinden beri, canlı siyasi ve savunma ilişkilerimize karşılıklı ticaret ve yatırımları artırarak katkıda bulunuyoruz.” Büyükelçi Francis Ricciardone, “2011 yılında ABD-Türkiye ticaretinde yaklaşık 20 milyar dolar ile yeni bir rekora imza attık. Bu yıl, son 14 yıl içinde ilk kez bir ABD ticaret bakanının ve tarihimizde ilk kez bir ABD ticaret temsilcisi Türkiye’ye ziyaret etti. Bölgesel gerginliklere rağmen, ticaret ve yatırım ilişkilerimiz, Türkiye’nin ekonomik başarılarına dayanarak her zamankinden daha güçlü. Böylece, Başkan Obama’nın ‘halklarımız arasındaki ittifakı ve insanlarımız arasındaki dostluğu yenileme’ çağrısını yerine getiriyoruz.” dedi.

Müsteşar Sanchez ise “Türkiye, ABD Ticaret Bakanlığı’nca belirlenen öncelikli pazarlar içerisindedir ve Avrupa’da tektir. Her gün daha fazla Amerikan şirketi Türkiye pazarını keşfetmekte ve bu gelişen ekonomide yer almak için ticari ortaklar aramaktadır. Türk şirketleriyle ilişkilerimizi geliştirmek için önde gelen Amerikan Savunma ve Havacılık Sanayi şirketleriyle birlikte Türkiye’ye dönmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.” dedi.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Ankara Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye’deki Amerikan İş Forumu ve Türk Amerikan İşadamları Derneği ile işbirliği içinde ABD Ticaret Müsteşarlığı tarafından organize edilen heyet 3-5 Aralık tarihlerinde Ankara’yı ve 6-7 Aralık’ta İstanbul’u ziyaret edecek.

(ZamanAmerika)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,550BeğenenlerBeğen
16,126TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,679TakipçilerTakip Et
32,300AboneAbone Ol

Kaçırmayın