66.4 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaAmerikaLos AngelesAmerikalı Müslüman liderlerden Türkiye'ye destek

Amerikalı Müslüman liderlerden Türkiye’ye destek

Los Angeles Baskonsoloslugu CAIRLA

Amerikalı Müslüman liderlerden Türkiye’ye destek. Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosluğu’nun ev sahipliğindeki buluşmaya katılan Amerikalı Müslüman liderler, Türkiye’den övgü ve takdirle bahsetti.

Amerikalı Müslüman liderlerden Türkiye’ye destek

Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosluğu’nun ev sahipliğindeki buluşmaya katılan Amerikalı Müslüman liderler, Türkiye’den övgü ve takdirle bahsetti.

Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosu Can Oğuz’un ev sahipliğinde, konsolosluk rezidansında düzenlenen Yıllık Müslüman Liderler Toplantısı’na çok sayıda Müslüman sivil toplum temsilcisi katıldı.

Programın açılışında söz alan Başkonsolos Oğuz, davetlilere teşekkür etti ve bu tür etkinliklerin faydalı olacağına inandıklarını belirtti.

ABD’nin en önemli Müslüman hakları savunucusu sivil toplum kuruluşu olan Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi’nin (CAIR) Los Angeles temsilciliğiyle iş birliği halinde organize edilen buluşmada konuşan Müslüman liderler, Türkiye’den övgüyle bahsetti.

Hussam Ayloush -Can Oguz
CAIR-Los Angeles Direktörü Hussam Ayloush ve T.C. Los Angeles Başkonsolosu Can Oğuz

“Türkiye’nin yanındayız” mesajı

Müslüman liderler, Türkiye’nin İslam dünyasına katkılarından 3,5 milyon Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapmasına, Filistin davasına verdiği destekten Kudüs konusundaki duruşuna kadar birçok alanda Türkiye’nin yanında olduklarını belirterek Türk milletine teşekkür etti.

CAIR-Los Angeles Direktörü Hussam Ayloush, “Türkiye’nin tüm Müslümanların kalbinde özel bir yeri var; ben aslen bir Suriyeli olarak Turkiye’nin şimdiye kadar verdiği tüm destek için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Los Angeles Baskonsoloslugu CAIRLA 3

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek

Programa katılan Filistinli bir imam da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Türkiye’nin başarılı olması için her gün dua ettiklerini söyledi.

Ardından kürsüye çıkan TURCA Derneği Kurucu Başkanı Vakkas Doğantekin de, davetlilerden Afrin’i YPG/PKK’lı teröristlerden temizleyen kahraman Mehmetçik ve Özgur Suriye Ordusu (ÖSO) için dua istedi.

Los Angeles Baskonsoloslugu CAIRLA 2

Toplantıda, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili yaptıklarının yer aldığı kitap ve broşürler de dağıtıldı.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,146BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın