66.4 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaAmerikalı Yazar 'Türkiye Özel Bir Ülke'

Amerikalı Yazar ‘Türkiye Özel Bir Ülke’

Amerikalı Yazar 'Türkiye Özel Bir Ülke'

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu ve ATC Anadolu Travel ortaklığı ile gerçekleşen ” Amerikalı Yazar Judy Ayyıldız Bizlerle” programı, New York’ta yapıldı.

Eski Kongre Üyelerinden Michael McMahon,TADF Başkanı Ali Çınar, Türk Hars Birliği Başkan Danışmanı İbrahim Kurtuluş,  GS USA Yönetim Kurulu Üyelerinden Suat Günderen, FB USA Yönetim Kurulu  Üyelerinden Cüneyt Gürkan,  Dernek Temsilcileri ve birçok Amerikalı konuğun katıldığı program yaklaşık iki saat sürdü.

Program başlamadan önce, Türkiye’de artan terör olayları nedeni ile kaybedilen şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Remzi Kitabevi tarafından basılan ve İngilizce’de “Forty Thorns” ismiyle yayınlanan “Kırk Diken” isimli kitabın Amerikalı yazarı Judy Light Ayyıldız, “Romanın kahramanı benim kaynanam Adalet Hanım ama ben sadece onun hikayesini değil bir ülkenin hikayesini anlatmak istedim” diye konuştu.

Yazar Ayyıldız, İstiklal harbinde yaşananları anlatan kitabında,  son yüzyıl içinde Türk insanı’nın, Türk ailesi’nin sosyal ve tarihsel olaylar içerisinde yerini ortaya koyduğunu belirtti. 7 yıllık bir araştırma ve emek sonucu kitabı bitirdiğini söyleyen Ayyıldız, Türkiye’ nin kalbinde farklı bir yeri olduğunu da dile getirdi.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, ülkemizin tanıtımına katkıda bulunan her türlü sosyal ve kültürel etkinliğe destek olmaya devam edeceginide belirtildi.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,146BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın