61.8 F
Los Angeles
10 Haziran 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaAmerikan Devletleri Zirvesi'nden önce skandal haberi geldi

Amerikan Devletleri Zirvesi’nden önce skandal haberi geldi

Kolombiya’da bugün başlayacak Amerikan Devletleri Zirvesi öncesi, ABD Başkanı Barack Obama’yı koruyan 12 gizli servis ajanı “suiistimal” gerekçesiyle görevlerinden alındı. Ajanların bir fuhuş olayına karıştığı iddia edildi.

Ajanların, zirvenin yapılacağı Cartagena şehrinde bir fuhuş vakasına karıştıkları iddialarıyla ilgili olarak Associated Press’in görüştüğü gizli servis sözcüsü, iddiaları ne doğruladı ne de yalanladı.

Adının açıklanmasını istemeyen bir ABD’li yetkili ise 12 ajanın görevden alındığını doğruladı. Hakkında fuhuş iddiaları ortaya atılan ajanlardan bazılarının evli olduğu belirtildi.

Gizli servis sözcüsü Edwin Donovan, görevden alınan ve ABD’ye geri gönderilen ajanların yerine başka ajanların görevlendirildiğini söyledi.

Donovan, ajanların görevden alınmasına gerekçe gösterilen “suiistimal” vakasının Obama dün Cartagena’ya ulaşmadan önce meydana geldiğini söyledi.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,524BeğenenlerBeğen
16,115TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,676TakipçilerTakip Et
32,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın