64.7 F
Los Angeles
28 Mayıs 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaAnkara'da Büyük Buluşma

Ankara’da Büyük Buluşma

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın oluşturduğu Sivil Toplum Kuruluşları’nın Temsilcileri 7-8 Haziran 2012’de Ankara’da bir araya geliyor. Toplantıya, Avrupa’dan Amerika’ya, Avustralya’dan Kanada’ya kadar 17 ülkeden 500 temsilcinin katılması bekleniyor.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a bağlı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından organize edilen toplantıya Başbakan Yardımcıları Bekir Bozdağ ile Bülent Arınç’ın yanısıra, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru katılacak. Başbakan Yardımcıları ve Bakanlar, katılımcılara kendi konuları ile ilgili bilgi verecekler.

Toplantıda yurtdışında yaşayan vatandaşların temsilcilerinin beklenti ve sorunları tespit edilerek ilgili birimlerin bu sorunlar için çalışma başlatmaları sağlanacaktır.

Yerli ve yabancı Basın kuruluşlarının büyük ilgi göstermesi beklenen toplantı 8 Haziran Cuma akşamı sona erecektir.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,520BeğenenlerBeğen
16,151TakipçilerTakip Et
3,520TakipçilerTakip Et
7,681TakipçilerTakip Et
31,500AboneAbone Ol

Kaçırmayın