64.7 F
Los Angeles
28 Mayıs 2023
AnasayfaA-TeknolojiApple Yeni Ürünlerini Tanıtıldı

Apple Yeni Ürünlerini Tanıtıldı

Apple-iPadAir

Apple Yeni Ürünleri Tanıttıldı. Yeni Uygulama Sistemi “Mavericks”, Bu Akşamdan İtibaren Bedava.

San Francisco – Apple, İnc. salı günü yeni iPad sürümleri olan, Retina iPad Mini ve iPad Air‘ı tanıttı. Özellikle iPad Air için ayrı bir paragraf açan yetkililer, bu iPad’ın eskilerine nazaran çok daha hızlı olduğunu ve sadece bu sürat sonucunda yeni bir ismi hak ettiğini söylediler.

Sadece 1 pound (0.45 kg) ağırlığında olan ve orjinal iPad’den 72 kat daha hızlı olan yeni iPad Air, Apple’ın yeni chip’i A7‘yi ve yenilenmiş kamera sistemini de bünyesinde bulunduruyor.

Yeni iPad Air renk konusunda da tüketiciye farklı seçenekler sunuyor. Gümüş, beyaz, açık gri ve siyah renklerde piyasaya çıkacak olan iPad Air‘ın piyasa değeri $499, cep telefonu özelliklerini kapsayacak iPad Air’ın değeri ise $629 olarak belirlenmiş.

1 Kasım tarihinde piyasaya çıkacak olan iPad’lerin Mini’si de “Air” gibi 4 farklı renkte gelecek ve normalinin piyasa değeri $399, cep telefonu özellikleri taşıyanının ise $529 olacak. Aynı zamanda iPad Mini de Apple’ın hızlı A7 chip’i yanında “Retina” ekran taşıyacak.

Apple yetkilileri aynı zamanda, bu sene sonunda piyasaya sürülmesi planlanan daha hızlı diz üstü MacBook Pro ve masa üstü MacPro‘ları da tanıttı.

Yeni Uygulama Sistemi “Mavericks“, Bu Akşamdan İtibaren Bedava

Keynote, iPhoto, iMovie, ve GarageBand programlarını içinde barındıran iWork ve iLife üzerinde de geliştirmelerin olduğu müjdesini veren yetkililer, normalinden %10 daha fazla çalışma gücünün olduğu Mavericks Uygulama Sistemini de tanıttılar.

13in MacBook Air’a normalinden 1 saat fazla internet, 1,5 saat fazla iTunes’dan film izleme süresi kazandıran Mavericks Uygulama Sistemi, Apple’ın AppStore uygulamasından bu akşamdan (22 Ekim 2013) itibaren ücretsiz indirilebilecek.

$200 Daha Ucuz Olacak

Satışına bu akşamdan itibaren başlanacak, ağırlığı 3 pound (1.36 kg) olan 13in MacBook Pro, daha önceki versiyonundan $200 daha ucuza, $1299’a satılacak. Şimdiye kadar tasarlanmış en hızlı MacBook Pro olan 15in MacBook Pro‘nun ise piyasa değeri $1999 olacak. 15in MacBook Pro için siparişinizi de bu akşam verebileceksiniz.

Apple’ın şimdiye kadar ürettiği en hızlı masa üstü bilgisayar olan MacPro‘nun ise bu sene sonunda $2999’a piyasaya sürüleceği açıklandı.

Her 3 Kullanıcıdan 2’si iOS7 Kullanıyor

Tanıtımın sonunda söz alan Apple CEO’su Cook, başarıyla piyasaya sürülen iPhone5 ve yeni sistem iOS7 hakkında açıklamalarda bulundu.

iOS7‘nin piyasaya çıktığından beri 200 milyon defa indirildiğini ve şu anda piyasada bulunan her 3 iPhone’dan 2’sinde bulunduğunu söyleyen Cook, iOS7 uygulama sisteminin kendi alanında rekor kırdığını söyledi.

Alaturka Online/ San Francisco, CA

Bugüne Kadar Çıkan iPad’leri Tanıyalım

Burak Yarkent
Burak Yarkenthttps://www.AlaturkaOnline.com
Alaturka Online Genel Yayın Yönetmeni

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,520BeğenenlerBeğen
16,151TakipçilerTakip Et
3,520TakipçilerTakip Et
7,681TakipçilerTakip Et
31,500AboneAbone Ol

Kaçırmayın