63.1 F
Los Angeles
29 Kasım 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaATAA'nın Amerika Turu San Diego Gençlik Paneli İle Devam Etti

ATAA’nın Amerika Turu San Diego Gençlik Paneli İle Devam Etti

Turkish American Broad Advocacy Network programı kapsamında 2012 yılının ilk dört ayı içerisinde 12 şehri ziyaret etmeyi planlayan Türk Amerikan Dernekleri Kurulu (ATAA), beşinci durak olan San Diego, Kaliforniya’daydı.

ATAA Başkanı Ergün Kırlıkovalı ve Sivil Toplum Örgütlenme Koordinatörü Yenal Küçüker, Amerikadaki dernekler arasında en genç yönetim kuruluna sahip olan Güney Kaliforniya, San Diego Türk Amerikan Derneği’nin (ATA-SC San Diego) düzenlediği Genç Liderler ve Kariyer adlı panelin davetlileriydiler. Kaliforniya Üniversitesi San Diego’da düzenlenen panel, Yenal Küçüker’in gençlerin sivil toplum alanındaki liderlikleri üzerine verdiği sunumla başladı. Katılımcıları Kaliforniya’daki gençlerin demografik yapısı hakkında da kısaca bilgilendiren Yenal, bu gençlerin TABAN aracılığı ile topluma neler kazandırabileceklerinden bahsetti.

Panelin ikinci bölümünde,  Başkan Ergün Kırlıkovalı sivil toplum liderliği ve başarılı bir kariyere hazırlıklar konusunda katılımcıları bilgilendirdi. San Diego bölgesinin başarılı iş adamlarından olan ve uzun yıllar bölgede yaşayan Avram Ninyo’da, başarılı bir işadamı olma konusundaki görüş ve tecrübelerini gençlerle paylaştı. Amerikan borsasının ve finans sektörünün kalbi Wall Street’deki tecrübelerini siyaset ve gazetecilik alanındaki tecrübeleriyle birlikte San Diego bölgesinin dinamik gençleriyle paylaşan Yılmaz Erolgaç’da, gençlerin Amerikada çok daha başarılı olmasını arzu ettiğini belirtti. ATA-SC San Diego başkanı Sarp Şekeroğlu’da bu kadar başarılı ve tecrübeli liderlerin olduğu bir bölgede gençler olarak her alanda başarılı olmaktan başka bir seçenekleri olmadığını ifade etti.

TABAN programının bir parçası olarak  Yenal Küçüker ile birlikte üç farklı Kongre ofisini de ziyaret eden ATA-SC San Diego yönetim kurulu üyeleri Burcu Kliotzkin ve Çağıl Mohan, temsilcilerini Türk Amerikan toplumu ve organizasyonları hakkında bilgilendirdiler. Bölgedeki Türk Amerikan toplumu adına temsilcilerini Kongrede’ki Türk Dostluk Grubuna da üye olmaya davet eden Burcu ve Çağıl, karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi adına bunun önemli bir adım olacağının altını çizdiler.

TABAN’ın bundan sonraki altıncı durağı 10 Mart ‘ta  Birmingham, Alabama.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,095BeğenenlerBeğen
16,037TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın