68.2 F
Los Angeles
26 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaATASC 23 Nisan Çocuk Bayramı Pikniğine Büyük İlgi

ATASC 23 Nisan Çocuk Bayramı Pikniğine Büyük İlgi

ATASC tarafından organize edilen, ATASC Yönetim Kurulu Üyesi Burcu Tansu ve ATASC alt dernekleri ve gönüllülerinin büyük emekleriyle gerçekleştirilen 23 Nisan Çocuk Bayramı pikniği Long Beach’teki El Dorado Park’ta yapıldı.

Her yıl geleneksel olarak ATASC (Güney Kaliforniya Türk Amerikan Dernekleri) tarafından düzenlenen, 23 Nisan pikniği, bu sene de Türk ve Amerikalı 400’un üzerinde yetişkin ve 150’e yakın çocuğun katılımıyla gerçekleşti.

ATASC Başkanı Vega Sankur‘un açılış konuşması ardından,Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Konsolosu Semra Geyik‘in günün anlam ve önemi belirten konuşması davetlilerden büyük alkış aldı.

Dr. İlhan Özulu‘nın kemanı ile çaldığı İstiklal ve Amerikan Marşından sonra 10. yıl marşı da hep bir ağızdan söylendi.

Birçok Türk firması ve Türk derneğinin ürün ve hizmetlerini anlatan masalar kurduğu ve hediye paketler dağıttığı piknikte günün süprizi, sahibi Türk olan Amerika yoğurt pazarında en büyük paya sahip “Yunan yoğurdu CHOBANI” ‘nin 500 kap taze yoğut göndermesiydi.

Alican Bayar’ın sahibi olduğu Beverly Hills’in ünlü Türk Cafesi Mama’s Secret Bakery & Cafe  de festivalde Türk Böreği dağıttı.

Çocuklar kendileri için kurulan özel oyun alanlarında gönüllerince doyasıya eğlenirken, zıplama çadırlarında keyifli dakikalar geçirdiler.

Çocuklar için özel olarak getirilen palçayo ve sihirbazlar ise şölene ayrı bir renk kattı.

23 Nisan kapsamında düzenlenen oyunlar ve yarışmalar , sahnede OCTAA, VATAN ve LATAA Türk Okullarının hazırladığı performanslarla devam etti.

Dr. İlhan Özulu’nun kemanıyla mini konser verdiği piknikte, Los Angeles’ın ünlü Türk Rock Grubu Twenty7 ve yine Los Angeles’ta yaşayan ünlü Türk Rock Sanatçısı Kutsal sahne aldılar.

Alaturkaonline’nin sorularını cevaplayan ATASC 23 Nisan Piknik Komitesi Başkanı Burcu Tansu, bu önemli etkinlik için gece gündüz demeden çok emek sarf ettiklerini, Piknik komitesi üyeleri Maaret Toprakçı, Maria Çakırağa ve Birten Özalpasan ile ATASC Derneği Başkanı Vega Sankur‘un bu önemli etkinlik için gece gündüz demeden çok çalıştıklarını, sonucun böylesine güzel olması tüm yorgunlukları unutturduğunu belirtti.

Pikniğe, Türk Amerikan Dernekleri Asamblesi (ATAA) Başkanı Ergun Kırlıkovalı’nın yanısıra Türk-Amerikan toplum liderleri ve çok sayıda Amerikalı da katıldı.

Türk kahvesi, yemekler,döner çeşitleri, pamuk şekerler, çay, kahve, tatlılarla doyasıya keyifli bir pazar günü geçiren katılımcılar bir 23 Nisan’ı da yurtlarında uzak olsalar bile coşku ve sevinçle geçirmeyi bildiler.

Gazeteniz Alaturkaonline da ATASC tarafından ödüle layık görüldü.

Alaturkaonline.com / Los Angeles

[nggallery id=255]

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,116BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın