62.7 F
Los Angeles
9 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerGündemAtatürk Anıtı’na yapılan saldırı kınandı

Atatürk Anıtı’na yapılan saldırı kınandı

Atatürk Anıtı’nın önünde bir araya gelen siyasi parti, dernek ve sendika temsilcileri, saldırının amacının birliğimizi bozmak ve nifak tohumları ekmek olduğunu söyledi.

CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, saldırıda bulunan kişinin yakalandığını ve tutuklandığını belirterek, “Bu saldırının amacı, Ata’mızın adını taşıyan Kemalpaşa’da birliğimizi bozmak, araya nifak tohumları ekmektir. Ancak biz Kemalpaşalılar, düşüncelerimiz farklı olsa da, saygı ve sevgi çerçevesinde bir arada yaşamaya devam edeceğiz. Ata’mızın sevgisini de asla silemeyecekler” dedi.

Kemalpaşa ilçesinde 9 Eylül Cumartesi gecesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün heykelinin de bulunduğu meydandaki duvara sprey boya ile yazı yazıldığı ve anıttaki rölyefin karalandığı tespit edilmişti. 16 yaşındaki şüpheli Y.İ., polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı. Duvar ve rölyef belediye ekiplerince temizlenmişti. (AA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,092BeğenenlerBeğen
16,965TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın