68.3 F
Los Angeles
22 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemAtatürk heykelinden Andımız’ı kaldırdılar

Atatürk heykelinden Andımız’ı kaldırdılar

Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesindeki Şehit Lokman Dargın İmam Hatip Ortaokulu’nda Atatürk büstü bulunmaması üzerine harekete geçen CHP Boğazlıyan Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Sinan Budak, 2022 yılının Ekim ayında okul bahçesine üzerinde Andımız’ın bulunduğu bir Atatürk büstü yaptırdı.

Bir ay önce ise Atatürk büstünde yer alan Andımız kaldırılarak yerine Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit  ilimdir, fendir…” sözleri konuldu.

“ANDIMIZ KİMİ RAHATSIZ ETTİ?”

Andımız’ın Atatürk büstünden kaldırılmasına CHP’den tepki geldi. Konuyla ilgili CHP Boğazlıyan İlçe Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

* “Şehit Lokman Dargın İmam Hatip Ortaokulu on yıl önce Boğazlıyan’da eğitime başlamıştır. Eğitime başladığı tarihten bugüne Gazi Mustafa Kemal Atatürk büstü yapılmamıştır. Bunun üzerine Parti Belediye Meclis üyemiz Sinan Budak tarafından büst yaptırılmış ve ön yüzüne Andımız yazılmıştır.

* Andımız yazısı kimleri rahatsız ettiyse kısa zaman önce kaldırılıp, ön yüzüne farklı bir yazı yazılmıştır. Bunun üzerine Boğazlıyan Kaymakamlığı’na ilçe Başkanımız Ahmet Peker tarafından dilekçe yazılıp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden bilgi istenmiştir.

* Milli Eğitim Müdürlüğünün verdiği karşılıktan da anlaşıldığı üzere; Andımız’ın kaldırılması ile alakalı her hangi bir yasak olmadığı anlaşılmıştır. Başta da söylediğimiz gibi Andımız’da yazılan hangi ibare kimleri rahatsız etmektedir öğrenmek istiyoruz.”

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,104BeğenenlerBeğen
16,011TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın