65.1 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaAmerikaLos AngelesAtatürk Los Angeles’ta Saygıyla Anıldı

Atatürk Los Angeles’ta Saygıyla Anıldı

Atatürk Los Angeles’ta Saygıyla Anıldı. Los Angeles tarihinde ilk defa sabah düzenlenen anma törenine Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 74. yılında anıldı.

Atatürk Los Angeles’ta Saygıyla Anıldı

AlaturkaOnline Gazetesi ve Güney Kaliforniya Türk Öğrenci Derneği USC TURKSA’ nin ortak düzenlediği Atatürk’ü Anma Töreni 10 Kasım sabah 8.30’da Beverly Hills’in gözde mekanlarından Mama’s Secret ‘ta gerçekleşti.

Los Angeles tarihinde ilk

Los Angeles tarihinde ilk defa sabah düzenlenen anma törenine Los Angeles Başkonsolos Muavini Tolga Arslan, Los Angeles Kültür ve Ticaret Ateşesi Şahika Aydın ve eşi Onur Aydın, Los Angeles Ticaret Ateseleri Gürkan Süzer ve Murat Gören, Alaturka Online Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve TrabzonsporUSA Asbaşkanı Evren Uğurbaş, USC TURKSA Başkanı Hayriye Merve Yurdacan ve birçok öğrenci derneği yönetici ve temsilcileri katıldı.

USC Turksa Halkla ilişkiler sorumlusu Kaan Onuk’un moderatörlüğünü yaptığı program saygı duruşuyla başlayarak, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Açılış konuşmasını Los Angeles Başkonsolos Muavinini Tolga Arslan yaparken, Atatürk’ün yaptığı mühim işlere dikkat çekerek Türklerin Los Angeles’da bu önemli günü anmasının önemine değindi.

Amerika’nın ilk ve tek Lisanslı Türk NLP Eğitmeni ve UCLA Extension’ın Liderlik hocası Burcu Ünsal, yaptığı konuşmada Atatürk’ün liderlik özelliklerine değinerek, atamızdan öğrenip kendi hayatımıza uygulayabileceğimiz liderlik vasıflarını anlattı.

Los Angeles Ticaret Ateşesi Gürkan Süzer’in kızı İlke Süzer’in okuduğu “Atatürk’den Son Mektup” adlı şiiri katılımcıları duygulandırırken, büyük bir coşkuyla ayakta alkışlandı.

Programda ayrıca yabancı liderlerin Atatürk ile ilgili söylediği sözlere yer verildi.

Kapanış konuşmasını yapan Kaan OnukHer 10 Kasımda yaptığımız gibi Atatürk’ü anarken, O’nun başöğretmenimiz olduğunu hatırlayıp, O’nun yolunda ilerlemeye çalışan öğrenciler olduğumuzu kendimize bir kez daha hatırlatmamız gerekir. En önemlisi de çıtamızı, Atatürk’ü putlaştırmak ve sadece hayranlık duymaktan, her iyi öğrenci gibi ondan daha iyi olmaya çalışan ve onun yolunda ilerleyen bireyler olma yolunda yükseltmemiz gerekir. Dünyanın en iyi okullarında okuyan veya şirketlerinde çalışan olan bizler, bu çıtayı yükseltebilecek potansiyele sahibiz.” dedi.

Programı organize edenler de anma törenine gösterilen yoğun ilgiden memnun olduklarını belirttiler.

USC Turksa’nın Başkanı Merve Yurdacan, “Bugün sabah 9 u 5 gece Los Angeles’da öyle bir sahne vardı ki görülmeye değerdi. Memleketinden binlerce km uzakta olmasına rağmen büyük bir kalabalık; genç, büyük, çocuk herkes sabahın 8 inde kalkıp Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulunmak için toplandı. Atamız için şiirler okundu, konuşmalar yapıldı. Vatan ve Atatürk bağlılığının sözde olmadığını, zorlamayla hiç olmadığını, bugün, cumartesi sabahı, buraya gelerek gösteren herkese teşekkür ederiz” dedi.

AlaturkaOnline Gazetesi Sahibi Evren Uğurbaş, Toplumumuzun hassasiyet gösterdiği konularda aktiviteler düzenlemeye devam edeceklerini, Los Angeles’taki Türklerin gösterdikleri destek ve ilgiye de layık olmaya çalıştıklarını belirtti. Ayrıca önemli birçok etkinlikte kendilerine kapılarını açarak destek olan Mama’s Secret‘a ve sahibi Alican Bayar‘a teşekkür etti.

AlaturkaOnline.com / Los Angeles

Los Angeles Kültür ve Ticaret Ateşesi Şahika Aydın ve eşi Onur Aydın

Mama’s Secret Cafe and Bakery’in sahibi Alican Bayar

USC Turksa Başkan yardımcısı Afşin Akdoğan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Beril Kırağası ,Şeyma Ekiz ve Derya Özkan 

USC Turksa Başkanı Merve Yurdacan, Liderlik hocası Burcu Ünsal, TrabzonsporUSA Asbaşkanı Evren Uğurbaş, New Films International’dan Duygu Eroğlu ve Çetin Ortalan.

Los Angeles Başkonsolos Muavini Tolga Arslan, Los Angeles Kültür ve Ticaret Ateşesi Şahika Aydın ve eşi Onur Aydın, Los Angeles Ticaret Ateşesi Gürkan Süzer ve ailesi.

Los Angeles Ticaret Ateşesi Murat Gören, Ayşe Onur, Rock Sanatçısı KUTSAL ve eşi Joseph A. Markowski 

USC Turksa Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Ulaş Çifçioğlu ve  Uğur Akyol

Alaturkaonline eski yazarlarından fotoğrafçı Kerem Hancı“nın kızı Vivienne Emine Hancı.

Kaliforniya Üniversitesi Northridge Türk Öğrenci Derneği Eski Başkanı Mehmet Ayhan , Liderlik Koçu Burcu Ünsal , İlke Süzer.

AlaturkaOnline Gazetesi sahibi Evren Uğurbaş, Mama’s Secret’in Sahibi Semra Bayar, USC TURKSA Başkanı Merve Yurdacan

Etkinliğe katılan USC Öğrencileri , Solutions in LA ortaklarından İşadamı Cenk Çelik

Foto Albüm Slayt Şov:

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,146BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın