65.1 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAvrupalılar biraz daha zekileşirse bizi alır

Avrupalılar biraz daha zekileşirse bizi alır

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye’nin, laik demokrasi ile Müslümanlığın birlikte var olduğu tek ülke olduğuna işaret ederek, “Bu ayrıcalık, İslam’ın demokratik değerlerle birlikte varolabildiğini gösteriyor. Türkiye’nin üyeliği AB’nin küresel rolünü güçlendirip İslam dünyasında kredisini artıracak” dedi.

Bağış, Yalta Avrupa Stratejisi Yıllık Toplantısı’nın “Avrupa’nın Geleceği” adlı oturumunda yaptığı konuşma sonrasında soruları yanıtladı. Bağış, “AB’deki krize rağmen Türkiye neden halen birliğe girmek istiyor” sorusuna, “AB’ye gireriz veya girmeyiz, ama önemli olan Türkiye’deki demokratik ve şeffaflık ortamını geliştirmek” yanıtını verdi. “Ukrayna ve Türkiye 2020’de AB’ye üye olabilecekler mi?” sorusunu da Bağış, “Avrupalılar biraz daha zekileşip, akıllı olursa bizleri alırlar. Bu onların yararına olur” dedi.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,146BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın