62.7 F
Los Angeles
9 Aralık 2023
AnasayfaAlaturka EkonomiAydın’da simit 10 TL oldu: Simitte kredi kartı dönemi başladı

Aydın’da simit 10 TL oldu: Simitte kredi kartı dönemi başladı

Aydın fırıncı esnafı un, susam, maya, yakıt ve işçilik ücretlerindeki maliyet artışlarını gerekçe göstererek simide zam geldiğini duyurdu.

İlde 100 gramı 7 liradan satılan simit, 2 Ekim Pazartesi gününden itibaren 10 liradan satılmaya başlandı.

Aydın’da simit fiyatları yaklaşık üç ay önce 5 liradan 7 liraya çıkarılmıştı. Böylece üç ay içinde simit fiyatı ikiye katlanmış oldu.

Artışlardan sonra bazı simit satıcıları vatandaşların nakit 10 lirada bile sıkıntı yaşadığını belirterek tezgahlarına “kredi kartı geçerlidir” diye yazdı.

‘VATANDAŞ ALAMIYOR’

Girdi fiyatlarındaki artışın simit fiyatını arttırdığını söyleyen seyyar simit satıcıları, “Fiyat arttıkça vatandaşı da bizi de etkiliyor. Eskiden vatandaş 2-3 simit alırken, şimdi bir tane alıyor. Biz de eskiden 100-150 simit satarken artık 60-70 simide düştük. Allah vatandaşın yardımcısı olsun. Vatandaş fiyat artışına tepki gösteriyor, ama yapacak bir şey yok” dedi.

Simit fiyatının 10 lira olduğunu öğrenen bir kadın ise“Artık bir şey diyemiyoruz. Alıştırdılar bizi. Bu nereye kadar gidecek bilemiyoruz. Allah sonumuzu hayretsin. Şaka gibi bir dönem yaşıyoruz” dedi.

Bir emekli ise tepkisini şu ifadelerle dile getirdi:

“Ben bir emekliyim. Bu kadar da olmaz. Bu vatandaşa, bu halka günah. Seçim zamanı kapı kapı dolaşıp oy istemeye geliyorsunuz. Hangi yüzle geleceksiniz. Hiç bir siyasi parti benim evimin kapısını çalıp benden oy istemesin.”

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,092BeğenenlerBeğen
16,965TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın