64 F
Los Angeles
21 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaAzınlık Raporu gerçek oldu

Azınlık Raporu gerçek oldu

Steven Spielberg’in 10 yıl önce çektiği “Minority Report” (Azınlık Raporu) filmi suçluların suç işlenmeden yakalanabildiği bir yakın geleceği anlatır. New York polisi filmde anlatılan bu geleceğe çok yaklaştı.

Microsoft ile işbirliğine giden New York Polisi’nin elinde artık şüphelilerin hareketlerini takip edip suçu önleyebilecek bir sistem var. “Bölgesel Uyarı Sistemi” adı verilen sistem, kentin kritik bölgelerine yerleştirilmiş 3 bin kameranın görüntüsünü, polis arşivindeki fotoğrafları, parmak izlerini, suç kayıtları ve benzeri milyonlarca veriyi çok kısa sürede işleme kapasitesine sahip.

Böylece örneğin polis şüphelilerin kişisel özelliklerini girdiğinde kent kameralarında eşleşme sağlandığında polis takibi başlayabilecek. Sistem kentte radyasyon seviyesindeki artışı, günlerce yol kenarına terk edilmiş arabaları, polis imdat telefonundaki tarife uygun şüpheliyi tespit edebiliyor. Sistemin devreye sokulması töreninde konuşan New York Belediye Başkanı, yeni sistemin kent polisini “bir sonraki yüzyıla taşıdığını” söyledi.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,102BeğenenlerBeğen
16,012TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın