56.8 F
Los Angeles
4 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerGündemBakanlığın gençlik kampında skandal görüntü

Bakanlığın gençlik kampında skandal görüntü

Rize’nin Fındıklı ilçesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gençlerin çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunması amacıyla oluşturduğu gençlik kampında, tarikat faaliyeti benzeri görüntüler ortaya çıktı.

Erzurum Vuslat Derneği tarafından kampa getirildikleri anlaşılan, cüppeli ve takkeli gençler, Fındıklı Gençlik Kampı’nda yaptıkları etkinlikleri sosyal medya hesaplarından paylaştı.

“KUDURUN FATİH’İN NESLİ GELİYOR”

“Kudurun Fatih’in nesli geliyor” mesajıyla paylaşılan videoda, gençlerin ellerindeki cep telefonlarının ışıklarını açarak, dombra müziği eşliğinde tekbir getirdiği görülüyor. Konuşma yapan kişi, “İstanbul’u fetheden Fatih’in ruhuyla, surlara bayrağı diken Ulubatlı Hasan ruhuyla, 250 kiloluk mermiyi taşıyan Seyit Onbaşı ruhuyla, kale kapısını kalkan yapan Hz. Ali ruhuyla, Uhud meydanında ölerek savaşan Hz. Hamza ruhuyla” diyerek öğrencilere tekbir getirtti. Topluluk, tef eşliğinde “Mevlaya emanet olsun Erzurum” şiirini de söyledi.

“HANGİ SPOR DALI İLE MEŞGUL OLDUKLARINI ANLAYAMADIK”

Gençlik kamplarının gezilmesinin bile mümkün olmadığını ifade eden Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın övünerek bahsettiği, Fındıklıların ve kurum olarak belediyemizin gezmeye bile giremediği gençlik kampına giren bu insanların hangi spor dalı ile meşgul olduklarını anlayamadık.

Fındıklı ilçesi laik, demokratik Cumhuriyet’in şirin bir kasabasıdır. Bu anlayışı inşa edenleri ve bu görüntüleri yaratanları kınıyoruz. İlçemizde bulunan ve halkın kaynakları ile inşa edilen bu gençlik kampının gençlerimizin sportif aktiviteleri için değil, tarikatların örgütlenmesi için inşa edildiğinin bir göstergesidir.

Yetkililere bir kez daha sormak isteriz; biz bu spor dalını anlamadık, tanımlayabilir misiniz? Fındıklı halkı karanlıklara ve gericiliğe geçit vermeyecek, laik demokratik Cumhuriyet değerlerini yarınlara taşıyacak”

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,106BeğenenlerBeğen
16,086TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın