62.3 F
Los Angeles
1 Ekim 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaBaşbakan Yardımcısı Beşir Atalay, New Yorkˊta

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, New Yorkˊta

Atalay New York’ta Beşir Atalay, New York’taki temasları kapsamında, Medeniyetler İttifakı girişiminin İtalyan Kültür Enstitüsü’nde düzenlediği resepsiyona katıldı.

BM Medeniyetler İttifakı girişimi, BM Genel Kurulu ile birlikte bugün BM Genel Merkezi’nde düzenleyeceği ”Kültürlerarası Anlayışı Teşvik Etme” konulu yüksek düzeyli tematik toplantı nedeniyle İtalyan Kültür Enstitüsünde resepsiyon verdi.
Resepsiyona Başbakan Yardımcısı Atalay, Başbakanlık Başdanışmanı İbrahim Kalın ve Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ertuğrul Apakan, Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Jorge Sampaio, İtalya’nın BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Cesare Maria Ragaglini ve diğer konuklar katıldı.

İtalyan Kültür Enstitüsü’nün Direktörü Profesör Riccardo Viale’nin açılış konuşmasını yaptığı gecede Sampaio, kültürel çeşitliliğinin toplumlar için bir yük değil tam tersine zenginlik olduğunu belirtti.

Atalay’a resepsiyona katıldığı için teşekkürlerini sunan Sampio, Türkiye ve İspanya’nın eşbaşkanlıklarını yaptıkları Medeniyetler İttifakı’nın giderek geliştiğini anlattı.

Sampaio, ”Ne kadar farklı kültürlerden gelsek de her zaman ortak noktalarımız var” dedi.
Resepsiyonda Sırp müzisyen Aleksandar Simic mini bir konser de verdi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, bugün BM Genel Kurulu ve BM Medeniyetler İttifakı girişimi tarafından beraber düzenlenecek ”Barışçıl ve Herkesi İçine Alan Toplumlar Kurulması İçin Kültürlerarası Anlayışı Teşvik Etme” konulu yüksek düzeyli tematik toplantının açılışında konuşma yapacak. (AA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,181BeğenenlerBeğen
16,003TakipçilerTakip Et
3,554TakipçilerTakip Et
7,660TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın