66.4 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerBaşkan Önerbay Los Angeles'a Eğitim Ateşesi İstedi

Başkan Önerbay Los Angeles’a Eğitim Ateşesi İstedi

Los Angeles Türk Amerikan Derneği (LATAA) başkanı Ahmet Önerbay Los Angeles şehrine bir Eğitim Ateşesi atanmasını istedi.

ahmet onerbay egitim ateseligi los angeles

Los Angeles Türk Amerikan Derneği (LATAA) başkanı Ahmet Önerbay geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile bir görüşme gerçekleştirdi. Yapılan görüşmede başkan Önerbay, yaklaşık 4 yıldır atama yapılmayan Los Angeles şehrine bir Eğitim Ateşesi atanmasını istedi.

Gazetemiz Alaturka Online’a bir açıklama yapan LATAA başkanı Ahmet Önerbay;Los Angeles şehri, New York ile birlikte Türkiye’den eğitim için gelen öğrencilerimizin en çok tercih ettiği iki şehirden biridir. Los Angeles ve çevresinde binlerce öğrencimiz eğitim görmeye devam etmekte olmasına rağmen devletimiz nerdeyse 4 yıldır buraya bir eğitim ateşesi atamadı. Şu anda bu işlevi konsoloslukta görevli bir arkadaşımız vekaleten yürütüyor. Okul öğrenci dernekleri ile yaptığımız görüşmeler sonrası; Türk öğrencilerimiz ve Türkiye hakkında araştırma yapmak isteyen yabancı öğrencilerin muhatap olacağı, Los Angeles Eğitim Ateseleği’ne atama yapılmasının ehemmiyetini Türkiye’deki yetkililere bildirme kararı aldık. Bu çerçevede çeşitli görüşmelerde bulunduk. Atamanın bir an önce yapılacağını tahmin ediyoruz” dedi.

AlaturkaOnline / Los Angeles

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,146BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın