70.9 F
Los Angeles
3 Haziran 2023
AnasayfaKültür SanatHollywoodBaşkan Wilson'ı Leonardo Di Caprio canlandıracak

Başkan Wilson’ı Leonardo Di Caprio canlandıracak

Leonardo DiCaprio-wilson 2

Amerikalı ünlü yıldız Leonardo Di Caprio,  Başkan Wilson’u canlandıracak.

Tarihe ”Wilson Prensipleri” olarak geçen ilkelerin mimarı olarak bilinen ABD’nin 28. Başkanı Woodrow Wilson’un hayatı film oluyor.

Filmin yapımcılığını üstlenecek olan Amerikalı ünlü yıldız Leonardo Di Caprio, aynı zamanda Başkan Wilson’u canlandıracak.

Başkan Wilson’un hayatı Scott Berg’in yazdığı ve geçen hafta piyasaya çıkan otobiyografi romanından beyaz perdeye uyarlanacak.

Akademisyen yönüyle bir dönem Princeton Üniversitesi’nin rektörlüğünü yapan ve 1911-1913 yıllarında da New Jersey eyaleti valiliğinde bulunan Wilson, 1913’ten 1921’e kadar ABD başkanlığı yapmıştı.

Nobel Barış Ödülü’ne 1919’da layık bulunan Wilson, Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra kurulmasını istediği dünya düzenine ilişkin ABD Kongresi’nin 8 Ocak 1918 tarihindeki oturumunda “”Wilson Prensipleri” olarak bilinen ilkeleri açıklamıştı.

(AA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,550BeğenenlerBeğen
16,126TakipçilerTakip Et
3,522TakipçilerTakip Et
7,679TakipçilerTakip Et
32,300AboneAbone Ol

Kaçırmayın