68.2 F
Los Angeles
26 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaBaşkonsolos Topçu'nu Yeni Yıl Mesajı

Başkonsolos Topçu’nu Yeni Yıl Mesajı

aydin topcu los angeles duyurular yeni yil mesaji

Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosu Aydın Topçu’nun ABD’nin Batı Yakası’ndaki Türk Amerikan Toplumuna Yeni Yıl Mesajı

ABD’nin Batı Yakası’nda yaşayan değerli vatandaşlarımız, 

Bir yılı daha sevinç ve hüzünleriyle birlikte geride bırakırken, yeni bir yılı da beraberinde yeni başlangıçlar ve güzellikler getirmesi beklentisiyle karşılıyoruz.

Geride bıraktığımız 2012 yılı, ülkemizin her alanda kaydetmekte olduğu atılım ve açılımların ABD’nin Batı Yakası’na artan oranda yansımaya başladığı bir dönem olmuş, Sayın Cumhurbaşkanımızın Mayıs ayında San Francisco’yu teşrifleriyle bu eğilim zirve noktasına ulaşmıştır. Sözkonusu ziyaret aynı zamanda gelecek dönemler için ülkemiz ve vatandaşlarımız açısından bölgemizde önemli kapılar aralamış, mevcudiyetimizi yeni bir düzleme taşımıştır. 2012 yılı aynı zamanda, ülkemizin Batı Yakası’ndaki varlığının temelini ve asıl güç kaynağını teşkil eden Türk Amerikan toplumu üyelerinin artan şekilde sorumluluk aldıkları ve birçok alanda başarılı etkinliklere imza attıkları bir sene olmuştur. Bu husus, geleceğe dönük beklenti ve umutlarımızı da yükseltmiştir.

Vaşington Büyükelçimiz Sayın Namık Tan’ın Yeni Yıl Mesajında da belirtildiği üzere “Amerika’da yaşayan Türklerin dayanışma duygusu içinde aktif bir topluluk olma niteliğini korumaları, seslerini güçlü şekilde duyurmaları, ABD’nin sosyal ve kültürel hayatındaki vazgeçilmez yerlerini pekiştirmeleri ve gerektiğinde tüm Türk-Amerikalıları ilgilendiren ortak çıkarlar etrafında süratle kenetlenebilmeleri, öncelikle kendi parlak geleceklerinin teminat altına alınması bakımından hayati önem taşımaktadır.” Bu anlayış uyarınca, ABD’nin Batı Yakası’ndaki toplumumuzun birlik ve beraberliğini pekiştirme yönündeki çabalarımız 2012 yılında da devam etmiştir. Tarih boyunca olduğu gibi bugün ve gelecekte de milletimizin esenliği açısından büyük önem arzeden bu husus, 2013 yılında da gündemimizin en önemli maddeleri arasında yeralacaktır.

2012 yılı, sizlere birebir hizmet sunmakta olduğumuz konsolosluk işlemleri bakımından da standartlarımızı nasıl daha yukarıya taşıyabileceğimizin arayışı içerisinde geçmiştir. Bu arayışımız doğal olarak önünüzdeki dönemde de devam edecek olup, her zaman Başkonsolosluğumuzun birinci gündem maddesi olacaktır. Bu anlayışın bir neticesi olarak, Başkonsolosluğumuzca 2013 yılında Batı Yakası’nda vatandaşlarımıza gezici konsolosluk hizmeti sunulmaya başlanacaktır. Bu çerçevede, 2-3 Şubat’ta Seattle’da ve bilahare ilan edilecek Mart ayındaki bir tarihte ise San Francisco’da gezici konsolosluk hizmeti verilecektir.

Bu vesileyle, Başkonsolosluğumuzun tüm mensuplarıyla birlikte yeni yılınızı kutluyor; 2013’ün barış, huzur, sağlık ve esenlikler getirmesini temenni ediyorum.

Saygılarımla,

Aydın Topcu 
Başkonsolos

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,116BeğenenlerBeğen
16,007TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın