65 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaBiberci polis artık her yerde

Biberci polis artık her yerde

California’dan Kahire’ye kadar dünya polis şiddetiyle karşı karşıya. Şimdi, internet kullanıcıları California Üniversitesi’nde öğrencilere biber spreyi sıkan John Pike isimli polisten rövanşı fotoğrafını her yere fotomonte ederek alıyor.

AMERİKALI polis John Pike, California Üniversitesi’nde “İşgal Et” protestoları çerçevesinde oturma eylemi yapan öğrencilere biber-spreyi sıkınca internette fenomene dönüştü.

İşten el çektirilen John Pike, fotomontaj sayesinde artık her karede. John Pike, ekranda Usame bin Ladin operasyonunu izleyen ABD Başkanı Barack Obama’nın yüzüne sprey sıkarken. Amerikalı polis, Tiananmen Meydanı’nda tankların önünde geçerken. Milano’da podyumda yürürken. Leonardo Da Vinci’nin İsa’nın Son Akşam Yemeğinde, Edvard Munch’un “Çığlık” tablosunda v.s.

Tişörtleri satılıyor

Pike salgını YouTube’da da devam ediyor. Videosu binlerce kez izlendi. Ayrıca çeşitli kompozisyonlarda John Pike tişörtleri şimdiden pazarlanmaya başladı.

Sanal-hicivde çok ileri oldukları söylenen Çinli internet kullanıcıları da John Pike dalgasına destek olabilmek için ellerinden geleni yapıyor.

Pike salgını sürerken, “biber spreyi”nin mucitlerinden sayılan Kamran Loghman, New York Times’a yaptığı açıklamada, “Şimdi kadar, kimyasal bir maddenin bu kadar uygunsuz ve çirkin bir şekilde kullanıldığını görmedim” dedi.

Bilgi notu

Biber spreyi, karabiber bitkisinden elde edilen oleoresin capsicum yağı kullanarak yapılıyor.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,153BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın