74.2 F
Los Angeles
22 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerGündemBilim adamları küresel ısınma konusunda ikna gücünü kaybetti

Bilim adamları küresel ısınma konusunda ikna gücünü kaybetti

Çevre ve iklim uzmanları, küresel ısınmayla ilgili sürdürdükleri kampanyada kamuoyu desteğini ve inanılırlığı yitirmek üzere olduklarını dile getirdi.

Küresel ısınmayla ilgili ilk uyarıları gerçekleştiren ve bu dava için 1980’lerden bu yana dil döken Nasa Goddard Enstitüsü Uzay Çalışmaları Başkanı Dr. James Hansen, insan kaynaklı iklim değişikliği tehdidi hakkında bilimsel çalışmalar ilerlediği halde, halkın bu konudaki şüpheciliğinin arttığını söyledi.

Kamuoyu desteği olmadan iklim değişikliğine karşı savaşmanın imkansız olduğunu belirten Hanson, halktaki şüpheciliğin tesadüfi olmadığını, sermaye sahiplerinin küresel ısınma tedbirlerini istemediği için kampanyaların gücünü kırdığını, politikacıların da pasif kaldığını belirtti.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,103BeğenenlerBeğen
16,011TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın