70.2 F
Los Angeles
5 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerGündemBilim Merkezi’nin açılışında çağ dışı görüntüler, çocuklar sırılsıklam oldu

Bilim Merkezi’nin açılışında çağ dışı görüntüler, çocuklar sırılsıklam oldu

Trabzon’da Pazarkapı Mahallesi’ne kurulan Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi’nin açılış programı, yağmura rağmen açık havada yapıldı.

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kaçır, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, AKP  Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, Mustafa Şen, önceki Sanayi ve Teknoloji Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreni, Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edildi.

Bilim Merkezi’nin bulunduğu alanda gerçekleştirilen açılış töreni için sahne ve protokolün yer aldığı alana brandalı düzenek yerleştirildi. Şiddetli yağış nedeniyle brandanın üzeri su doldu, kurulan sahnede çökme tehlikesi yaşandı.

Sahnenin çatısının çökmemesi için görevliler brandayı delerek suyu boşalttı. Aynı durum protokolün yer aldığı yerde de yaşandı. Burada da katılımcıların üzerindeki branda yağmur suyuyla dolunca branda delindi ve su yere akıtıldı. O noktada bulunan basın mensupları zor anlar yaşadı.

ÖĞRENCİLER SIRILSIKLAM OLDU

Bilim Merkezi’nin açılış törenine Ortahisar ilçesindeki bazı okullardan öğrenciler de getirildi. Sivil kıyafetle törene getirilen öğrencilere yağmurluk dağıtıldı ancak öğrenciler, hem soğuk hava hem de şiddetli yağışa rağmen açık alanda tutuldu. Brandanın altına alınan öğrencilerden bazıları da açılan delikten sızan yağmur nedeniyle sırılsıklam oldu.

“MUHTEŞEM HAVADA AÇILIŞ YAPIYORUZ”

AKP Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, yaşanan olumsuzlukları, “Bu muhteşem havada açılış yapıyoruz” diyerek geçiştirirken, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım da Şen’i destekleyerek, “Sayın vekilimizin dediği gibi; ‘Bu muhteşem havada’ buraya açılışa gelen çok değerli evlatlarımız yarının gençleri, yarının bilim insanları hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

BAYRAKTAR: UŞAKLAR ISLANDINIZ MI?

Kurdele kesme anında mikrofonu eline alan Selçuk Bayraktar, törene katılan öğrencilere “Uşaklar ıslandınız mı?” sordu. Öğrenciler de “Evet” cevabını verince Bayraktar, “Evet, beraber ıslandık bu yağmurda, bir anımız daha oldu” dedi.

“BİLİMDEN HİÇ NASİP ALINMAMIŞ”

Açılışa katılan bazı davetliler, “Bilim merkezi açılıyor ama bilimden hiç nasip alınmamış. En azından buraya getirilen öğrenciler korunabilseydi. Çağ dışı bir durum” yorumunda bulundular.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,103BeğenenlerBeğen
16,195TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın