70.1 F
Los Angeles
22 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaBir akşam yemeği için 3.5 milyon dolar ödedi

Bir akşam yemeği için 3.5 milyon dolar ödedi

Bir akşam yemeği için 3.5$ dolar ödedi Evsizlere yardım eden bir vakfın düzenlediği gecede milyarder işadamı Warren Buffet’la yemek yemek için açık artırma düzenlendi. Müzayedeyi 6.3 milyon lira ile adının açıklanmasını istemeyen bir kişi kazandı.

Dünyanın en zenginlerinden Amerikalı milyarder işadamı Warren Buffet’la akşam yemeği yemek isteyen bir kişi yaklaşık 3,5 milyon doları gözden çıkardı.

San Francisco’daki evsizlere yardım eden Glide Vakfı’na gelir için düzenlenen gecede, Buffet’la akşam yemeği yemek açık artırmada 3 milyon 456 bin 789 dolara (yaklaşık 6,3 milyon TL) alıcı buldu.

On kişinin katıldığı açık artırmada yemeği alan kişinin, adının açıklanmasını istemediği belirtildi.

Kazanan kişi, Buffet’la New York’ta vakfa her yıl bağış yapan bir restoranda yemek yiyecek. Açık artırmayla, vakfın yıllık 17 milyon dolar olan bütçesinin önemli bir bölümü karşılanmış oldu. Buffett’ın da geçmişte yapılan açık artırmalarda vakfa 11,5 milyon dolardan fazla katkısı olduğu da kaydedildi.

(ZamanAmerika)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,102BeğenenlerBeğen
16,012TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın