63.3 F
Los Angeles
28 Kasım 2023
AnasayfaAmerikaLos AngelesBir Türk'ün Amerika'daki parlak yükselişi !

Bir Türk’ün Amerika’daki parlak yükselişi !

burcu-unsal-ucla-nlp-egitimi

Bir Türk’ün Amerika’daki parlak yükselişi ! ODTÜ, UCLA & HARVARD eğitimi almış olan BURCU ÜNSAL, dünyanın en iyi 10 üniversitesinden biri olan UCLA’de liderliğin iletişim stratejilerini anlatacak.

Bir Türk’ün Amerika’daki parlak yükselişi !

Son Zamanlarda Kişisel Gelişim, Liderlik ve NLP içerikli eğitimleriyle adını duyuran Burcu Ünsal, 2004 yılında Öğrenci olduğu UCLA’e, sekiz sene sonra “Hoca” olarak geri dönerek, bir Turk’un parlak yükselişini Amerika Tarihine Yazdırdı.

ODTÜ, UCLA & HARVARD eğitimi almış olan BURCU ÜNSAL, dünyanın en iyi 10 üniversitesinden biri olan UCLA’de liderliğin iletişim stratejilerini anlatacak.

2003’te abisinin elinde gördüğü bir kitapla, hobi olarak başlayan NLP ve kişisel gelişim merakını 2009 yılında Harvard Business School’da aldığı liderlik eğitimi ve 2010’da Los Angeles’a dönüşüyle ivme kazanan girişimleriyle zirveye taşıyan Burcu Ünsal, önce Türkiye’de aldığı NLP eğitimlerini Amerika’da tazeledi ve ardından, 2011 Mart ayında NLP’nin yaratıcısı olan Richard Bandler’dan Orlando’da aldığı “NLP Trainer” lisansı ile Amerika’daki ilk ve tek Türk NLP Eğitmeni olma ünvanını elde etti.

Yine aynı ay içerisinde “Yaşam Koçluğu” mesleğinin kurucusu ve babası kabul edilen ünlü strateji gürüsü Anthony Robbins’in Miami’deki 4,000 kişilik UPW (Unleash the Power Within) seminerine katılan Burcu Ünsal, cayır cayır yanan ateşin üzerinde yürümüş olmasıyla da zihin gücünün gelebileceği son noktanın yaşayan bir örneği.

Dört gün süren bu seminerin sonunda, Anthony Robbins’ten “Olağanüstü Yaşam Yaratma Becerileri” sertifikası alan Burcu Ünsal’ın ardarda devam eden bu girişimleri UCLA Anderson School of Management komitesinin de oldukça ilgisini çekti ve kendisine iletişim ve liderlik konularında fark yaratan bu uzmanlığını okul öğrenceleriyle de paylaşması için “hocalık” teklifinde bulundular.

21 yaşında markalar yaratma ve yönetme sevdasıyla başladığı reklamcılık ve kurumsal iletişim kariyerinde Türkiye’deki son kurumsal görevi, Detur International’ın Uluslararası Pazarlama Direktörlüğü olan Burcu Ünsal, Eylül 2010’da Los Angeles’a yerleşip kendi şirketini kurdu; ve on seneden fazla edindiği kurumsal marka yaratma ve yönetme tecrübesini bireysel markalar boyutuna da entegre ederek insanları kendilerine inanmaya ve kendi hayatlarının lideri olmaya davet ettiği kendi markası Be-live in U’yu yarattı.

Çeşitli blog ve portallarda iletişim, kişisel gelişim, değişim ve liderlik konularında makaleler yazıp Amerika ve Türkiye’de seminerler veren; ve geçtiğimiz hafta Amerika’nın Miss Turkey’i seçilen Nazlıcan Elestekin’in de bir buçuk yıldır akıl hocası olan Burcu Ünsal; liderlik konusunda yepyeni bir çığır açacağını iddia ettiği “çok tarz” bir kitabın da yolda olduğu bilgisini Alaturka ailesiyle paylaştı.

Biz de Alaturka Ailesi olarak, Burcu Ünsal’ı , Amerika’daki başarılı çalışmalarından  ötürü kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz! 

Burcu Ünsal’ın zihin gücü, etkili iletişim ve liderlik konularındaki uzmanlığını paylaşacak olduğu Leadership Communication Strategies dersine ilgi duyanlar eğitimin içerik ve ücret bilgisi için, burcuunsal@ucla.edu adresinden Burcu Ünsal’a ulaşabilir, ya da   https://www.uclaextension.edu/ adresinden detaylı bilgi edinebilirler.

Burcu Ünsal’ın Be-live in U markası altında verdiği birebir yaşam koçluğu (entegre yaşam stratejileri) seansları, kişisel gelişim, liderlik ve NLP eğitim bilgileri için http://www.be-liveinu.com  adresinden bilgi edinebilirsiniz.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,083BeğenenlerBeğen
16,027TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın