57.6 F
Los Angeles
1 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaBüyükelçi Ricciardone ATAA'ya başvurdu

Büyükelçi Ricciardone ATAA’ya başvurdu

Büyükelçi Ricciardone genç bir Türk hastaya uygun kemik iliği bulunması için ATAA’ya başvurdu

Sayın Başkan Kırlıkovalı,

Size 17 yaŞındaki kanserli bir Türk gencinin  Türk medyasından öğrendiğim (https://tv.gazetea24.com/index.php?y=11&z=2012-09-24 08:22:00&i=67288) hüzünlü haberi hakkında yazıyorum.

Habere göre, Göksel Özdemir’in, eğer uygun bir verici bulunamazsa, iki aylık ömrü kalmıştır.  Genç hasta ve doktoru Amerika’da uygun bir verici bulmuş ama bu verici sonradan maalesef fikrini değiştirmiş ki bu gibi hassas ve şahsi kararlarda fikir değiştirmek herkesin hakkıdır.  Göksel’in annesi yardımcı olmam için bana başvurdu.  Elçiliğimizdeki tıbbi personele göre, bilimsel olarak, Amerika’daki Türk toplumunda uyumlu kemik iliği bulma şansı, Türk olmayan toplumda bulmaya göre çok daha fazladır.  Amerika’da yaşayan büyük sayıdaki Türk ve Türk-Amerikalılar göz önünde tutulduğunda,   ATAA üyelerinin bu hazin durum hakkında bilgi sahibi olmak isteyebileceklerini ve hakikaten de bu talihsiz genç için yapılan uyumlu bir kemik iliği arama çalışmalarını daha da genişletebileceklerini düşündüm.  Büyükelçiliğimiz,  Bayan Burkaç ile doğrudan  görüşmek isteyebilecek siz veya herhangi bir ATAA üyesine yardım etmekten mutluluk duyacaktır.

En samimi dileklerimle,

Francis J. Ricciardone
A.B.D. Büyükelçisi
Ankara,
Türkiye
tel: +90 312 457 7280

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,100BeğenenlerBeğen
16,048TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın