62.3 F
Los Angeles
1 Ekim 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaCezaevindeki günlerini '4 milyon dolara anlatacak'

Cezaevindeki günlerini ‘4 milyon dolara anlatacak’

İtalya’da öğrenci iken oda arkadaşını öldürmekle suçlanan ve uzun bir hapis sürecinden sonra temyiz mahkemesinin serbest bıraktığı genç Amerikalı Amanda Knox, hikayesini anlatacağı kitap için, iddia edildiğine göre 4 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

Yayıncı HarperCollins firması 24 yaşındaki Amanda Knox’un tutuklanışı ve yargı sürecini ”tam ve hiçbir detayı atlamadan” anlatacağını vadediyor.

HarperCollins, 2013 yıllında yayımlanması planlanan kitabın dünya çapında telif haklarının sahibi olacak.

Amerikalı genç kadın, İngiliz oda arkadaşı Meredith Kercher’in cinayetinden sorumlu tutulmuştu.

Dünya medyasının büyük ilgi gösterdiği dava, geçen Ekim ayında Amanda Knox’un tahliyesine karar verilmesiyle noktalandı.

Amanda Knox’un yanısıra, o dönemde erkek arkadaşı olan İtalyan Raffaele Sollecito da, iddianamenin temelini oluşturan DNA örneklerinin toplanışını şüpheli bulan temyiz mahkemesi tarafından aklanmıştı.

İtalyan savcılar, tahliye kararına karşı yeni bir mahkeme süreci başlattılar. Fakat ülkesi ABD’ye geri dönen Amanda Knox’un tekrar yargılanmak üzere İtalya’ya iade edilmesine ihtimal verilmiyor.

Muhabirler, Amanda Knox’un kitap sözleşmesine aracılık eden telif hakları avukatı Robert Barnett’in geçmişteki müşterileri arasında Barack Obama ve George W. Bush’un da bulunduğuna dikkat çekiyor.

Yayıncı firma, Amanda Knox’un cezaevinde tutuklu kaldığı dört yıl boyunca yaşadıklarını günlüklere not ettiğini söyledi.

İtalya’nın Perugia kentinde çıkarıldığı ilk mahkemede cinayetten suçlu bulunarak 26 yıl hapis cezasına çarptırılan Amanda Knox, serbest bırakıldığından beri hiçbir mülakat vermedi.

Savcılar, İngiliz öğrenci Meredith Kercher’in acımasızca sona eren bir seks oyununun kurbanı olduğunu ileri sürüyor.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,182BeğenenlerBeğen
16,003TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın