65 F
Los Angeles
29 Eylül 2023
AnasayfaAmerikaChicagoChicago'da Türk, Boşnak ve Arnavut toplumlarının temsilcileri iftarda buluştu

Chicago’da Türk, Boşnak ve Arnavut toplumlarının temsilcileri iftarda buluştu

chicago iftar programiChicago’da Türk, Boşnak ve Arnavut toplumlarının temsilcileri iftarda buluştu.

Chicago Türk Amerikan Derneği (TASC), Mount Prospect’te bulunan merkezinde düzenlediği iki ayrı iftar yemeğiyle Balkan asıllı Amerikalıları bir araya getirdi.

Chicago’da Türk, Boşnak ve Arnavut toplumlarının temsilcileri iftarda buluştu

Programlara toplam beş yüze yakın davetli katıldı. Her iki programın yemekleri TASC gönüllüsü bayanlar tarafından yapıldı.

Boşnak asıllı Amerikalıların buluştuğu iftar yemeğinde tatlılar Boşnak bayanlar getirildi. Arnavutluk iftarına ise misafirler meşhur Arnavut böreğiyle katkıda bulundu.

Akşam ezanıyla başlayan iftar yemeklerinde duygusal anlar yaşandı. Uzun yıllardır Chicago’da yaşayan Arnavut asıllı Nasır Dede, “Bu ülkeye ilk geldiğimiz yıllarda bayramlar hiç bayrama benzemiyordu. Toplam belki en fazla üç, beş aileydik. Kendi aramızda küçük bir kutlama yapıyorduk, bitiyordu.” dedi.

Balkan toplumlarını bir araya getiren iftar yemekleri sayesinde kendilerini vatanlarında hissettiklerini söyleyen Dede, “Şimdi artık kalabalığız. Bayramlar, iftarlar çok daha lezzetli geçiyor. Vesile olanlardan Allah razı olsun” diye konuştu.

chicago iftar programi 2

İftar yemeğinin ardından geç saatlere kadar çay sohbetine devam eden Türk, Arnavut ve Boşnak toplumu temsilcileri TASC yetkililerine teşekkürlerini iletti. (Rumeysa Tuncer Abay )

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,153BeğenenlerBeğen
16,005TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,658TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın