70.2 F
Los Angeles
5 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerGündemCHP’li başkanın odasında ateş etmişti, istenen ceza belli oldu

CHP’li başkanın odasında ateş etmişti, istenen ceza belli oldu

Maltepe Belediye Başkanlığı binasında Belediye Başkanı ALi Kılıç ile 5 Temmuz 2023 tarihinde görüşmeye giden ve Belediye Başkanı Kılıç’ın odasında 2 el ateş ettiği gerekçesiyle tutuklanan Fevzi Polat hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

ÖNCE SİLAHSIZ SONRA SİLAHLI GİRDİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ile görüşmek için randevu alan Fevzi Polat’ın olay günü Maltepe Belediye binasına gittiği ve ilk olarak üzerinde silah olmadan x-ray cihazının bulunduğu kapıdan giriş yaptığı kaydedildi.

Şüpheli Fevzi Polat’ın bir süre sonra protokol kapısından çıkış yapıp silahını aldıktan sonra x-ray cihazı bulunmayan protokol kapısından herhangi bir aramaya tabi olmadan içeri girdiği anlatıldı.

Randevu saati geldiğinde belediye başkanı Ali Kılıç ile görüşmek üzere odasına girdiği, bir süre görüştükten sonra şüpheli Fevzi Polat’ın odadan çıktığ ancak tekrar belediye başkanı Kılıç ile görüşmek istediği, odaya girdiğinde ise taraflar arasında tartışma yaşandığı belirtildi.

SİLAHINI BAŞKANA YÖNELTİP ATEŞLEDİ

Şüpheli Fevzi Polat’ın ruhsatsız silahını belediye başkanı Kılıç’a öldürme amacıyla doğrultup 2 el ateş ettiğinin anlatıldığı iddianamede, Ali Kılıç’ın, silahı ilk ateşlendiği sırada şüphelinin koluna yaptığı müdahale sonucu isabet almadığı aktarıldı.

Polis memuru G.O.’nun şüpheliye, şüphelinin ise polis memuruna silah doğrulttuğunun belirtildiği iddianamede, şüphelinin polis memuruna ‘uzaklaş, hepinizi vururum’ dediği anlatıldı.

Yaşanan arbedenin ardından belediye binasında görevli özel güvenlik görevlilerinin olaya dahil olmasıyla şüphelinin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

EŞYALARA ATEŞ ETTİĞİNİ ÖNE SÜRDÜ

İddianamede şüpheli Fevzi Polat’ın ifadesine de yer verildi. Polat ifadesinde, Ali Kılıç’ı 8-9 yıldır tanıdığını, CHP üyesi olduğunu, ilçe yöneticiliği yaptığını ancak partiden istifa ettiğini, Ali Kılıç ile makamında görüşme yaptıklarında kendisine hakaret ettiğini, başkana neden kendisine soğuk davrandığını sorduğunda, ‘oğlun yanlış yapıyor, benim rakiplerimle hareket ediyor’ dediğini, bu nedenle tartıştıklarını ve başkanın kendisini kovduğunu anlattığı belirtildi.

Polat’ın ifadesinin devamında, bir süre sonra tekrar belediye başkanı ile görüşmek için gittiğinde tekrar tartıştıklarını, uzun süre aşağılanmaya maruz kaldığı için belindeki silahı çıkararak eşyalara doğru 2-3 el ateş ettiğini, dışarı çıkıp kaçmaya başladığını ve bu sırada karşısındaki kişinin ‘seni vururum’ dediğini ve polis olduğunu söylediğini, bu sırada arbede yaşandığını söylediği kaydedildi.

KOLUNA YAPTIĞI HAMLE HAYATINI KURTARDI

İddianamede, şüpheli Fevzi Polat’ın, müşteki Ali Kılıç’ın odasında yaşanan tartışma sonucunda yanında bulunan ruhsatsız silahını müştekiye öldürme kastıyla doğrultarak ve iki el ateşleyerek üzerine atılı “kasten öldürmeye teşebbüs” suçunu işlediği, şüphelinin savunmasında, eşyalara ateş ettiğini beyan ettiği ancak aynı zamanda Ali Kılıç’ın kendisini kolundan tutarak dışarı atmak istediğini de söylediği aktarıldı.

İddianamede olay anında yakın mesafede olduklarının anlaşıldığı kaydedilerek, müşteki Ali Kılıç’ın, şüphelinin koluna yaptığı hamle sayesinde kurtulduğuna dair beyanının bu durumla örtüştüğü ve bu nedenle şüphelinin eylemini elinde olmayan sebeplerden dolayı gerçekleştirememesi nedeniyle kasten öldürme suçunun teşebbüs aşamasında kaldığı belirtildi.

19 YIL 6 AYA KADAR HAPİS TALEBİ

Savcılık, şüpheli Fevzi Polat’ın, “kasten öldürmeye teşebbüs” ve “görevi yaptırmamak için direnme” suçlarından toplamda 9 yıl 9 aydan 19 yıl 6 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,103BeğenenlerBeğen
16,195TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın