64.6 F
Los Angeles
28 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaClinton artık bizi takmıyor

Clinton artık bizi takmıyor

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın İstanbul ziyaretinde Suriye Ulusal Konseyi’nden (SUK) kimseyle görüşmemesi dikkatleri çekti.

Washington Yakın Doğu Politikaları Enstitüsü’nün Suriye uzmanı Andrew Tabler, bunu “SUK, öngörülen işlevi edinemedi” diye yorumladı. Clinton’ın, SUK yöneticileriyle değil de bağımsız aktivistlerle buluşması, merkezi İstanbul’da bulunan örgütün yöneticilerini öfkelendirdi. SUK sözcüsü Muhammed Sarmini, “SUK’u bir kenara atıyorlar. Bence bu, Konsey’e, artık Amerikalılar tarafından desteklenmediklerini söylemektir” dedi.

Öte yandan ABD Dışişleri, müttefikleriyle Esad’ın düşüşünün hızlandırılmasını ve bu yöndeki çalışmalarda işbölümünü görüştüklerini duyurdu.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,130BeğenenlerBeğen
16,008TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın