62.3 F
Los Angeles
1 Ekim 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaClinton: Esad bizimle alay ediyor

Clinton: Esad bizimle alay ediyor

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın bir yandan BM-Arap Birliği temsilcisi Kofi Annan’la görüştüğünü, diğer yandan da dünyayla alay eder gibi askeri operasyonlar düzenlettiğini söyledi.

Clinton, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nde yaptığı konuşmada, “Hükümete bağlı ordu güçlerinin işlediği önceden planlanmış cinayetlerle, sivillerin kuşatma altında kendini savunmak için yaptığı hareketlerin bir tutulmasını reddediyoruz” dedi.

ABD Dışişleri Bakanı, “Ne gülünçtür ki, Esad BM eski Genel Sekreteri Kofi Annan’la görüşürken bile, Suriye Ordusu Idlib, Hama, Humus ve Rastan’da saldırı düzenliyordu” diye konuştu.

ANNAN ANKARA’DA

Suriye ve Katar’daki temaslarının ardından bugün Türkiye’ye gelen Annan,Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmesinden önce gazetecilere yaptığı açıklamada, “Suriye’deki bu durum bir günde çözülecek bir durum değil ama umarım en kısa sürede çözülür” dedi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Willaim Hague’un başkanlığında düzenlenen BM Güvenlik Konseyi toplantısına BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, ABD Dışişleri Bakanı Clinton, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Fransa Dışişleri Bakanı Alain Juppe, Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle ve Portekiz Dışişleri Bakanı Paulo Portas katılıyor.

Güvenlik Konseyi, Genel Sekreter Ban’ın tavsiyesi doğrultusunda, Libya’da görev yapan BM siyasi misyonunun görev süresini oybirliğiyle bir yıllığına uzattı. Libya’daki BM misyonu, ülkede demokrasinin yerleşmesi, kamu asayişinin sağlanması konularında yönetime yardımcı oluyor.

BM, ABD, Rusya ve AB’den oluşan Ortadoğu Dörtlüsü de BM’de bir toplantı gerçekleştirdi.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,182BeğenenlerBeğen
16,003TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,659TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın