62.7 F
Los Angeles
9 Aralık 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaClinton Fas'tan seslendi: ;Esad'ı yalnız bırakın

Clinton Fas’tan seslendi: ;Esad’ı yalnız bırakın

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Rodham Clinton, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a hala destek veren askeri yetkililer ile iş adamlarına, güç durumdaki lideri yalnız bırakmaları çağrısında bulundu.

Fas’ı ziyaret eden Clinton, düzenlediği basın toplantısında, “Suriye rejiminin kardeşlerinize karşı yürüttüğü şiddet kampanyasına ne kadar destek verirseniz, onurunuz o kadar kirlenecek. Saldırıların parçası olmayı reddedersiniz halkınızın kahramanı olacaksınız” dedi.

Suriye’de Esad karşıtı gösterilerin başladığı günden bu yana 7 bin 500 kişinin yaşamını yitirdiği tahmin ediliyor.

Mısır’da hükümet karşıtı gösterileri desteklemek ve göstericilere mali yardımda bulunmakla suçlanan 16’sı Amerikalı 43 kişiyle ilgili bir soruyu yanıtlayan Clinton, ABD yönetiminin gelişmeleri dikkatle takip ettiğini söyledi.

Mısır’da mahkeme, demokrasi ve insan haklarını savunan ABD destekli gruplara üye 43 kişinin davasında ilk duruşmayı bugün yapmış ve oturumu 26 Nisan’a ertelemişti.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,092BeğenenlerBeğen
16,965TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,900AboneAbone Ol

Kaçırmayın