68.3 F
Los Angeles
22 Eylül 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaClinton İstanbul’da eşbaşkan olacak

Clinton İstanbul’da eşbaşkan olacak

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, 7-8 Haziran’da İstanbul’da düzenlenecek Dışişleri Bakanları Küresel Terörle Mücadele Konferansı’na eşbaşkan olarak katılacak.

Konferansın diğer eşbaşkanı ise Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu olacak. Davutoğlu, konferans kapsamında Clinton’la, başta Suriye ve Irak’taki gelişmeler, İran’ın nükleer faaliyetleri ve PKK terörüyle mücadele olmak üzere 2 ülkeyi ilgilendiren konularda ayrıca 2’li görüşme gerçekleştirecek. Clinton İstanbul’a gelmeden önce İskandinavya ve Kafkasya turu yapacak. Önce Danimarka, Norveç ve İsveç’i ziyaret edecek olan Clinton, 4 Haziran’da Erivan’a giderek Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ve Dışişleri Bakanı Edvard Nalbandyan ile görüşecek. Clinton’ın Erivan ziyareti sırasında soykırım anıtına gidip gitmeyeceği ise merak konusu. . (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,104BeğenenlerBeğen
16,011TakipçilerTakip Et
3,553TakipçilerTakip Et
7,657TakipçilerTakip Et
33,700AboneAbone Ol

Kaçırmayın