60.2 F
Los Angeles
28 Kasım 2023
AnasayfaAmerikaLos AngelesClinton: Ortadoğu'nun Modernliğinin Anahtarı Türkiye

Clinton: Ortadoğu’nun Modernliğinin Anahtarı Türkiye

Ortadogunun Modernliginin anahtari TurkiyeBill Clinton Güney Kaliforniya Üniversitesi, USC’de yaptığı konuşmada “Ortadoğu’nun Modernliğinin Anahtarı Türkiye” dedi.

Clinton: Ortadoğu’nun Modernliğinin Anahtarı Türkiye

Amerika’nın 42. Başkanı Bill Clinton Güney Kaliforniya Üniversitesi (USC) ‘nde konuşma yaptı.

ALATURKA | Los Angeles –  Bu yıl Güney Kaliforniya Üniversitesi, USC (University of Southern California) ‘nde 17.si düzenlenenRektör’ün Seçkin Konferans Serisi” (President’s Distinguished Lecture Series)’nin konuğu Amerika Birleşik Devletleri’nin 42. Başkanı Bill Clinton’du.

USC rektörü Max ve eşi Niki Nikias’ın ev sahipliği yaptığı konferansa aralarında Kaliforniya Senatörü Barbara Boxer ve Texas’ın bir dönem sonraki valisi Greg Abbott’ın da oldugu seçkin davetliler katıldı.

Bill Clinton konuşmasında dünyadaki su sorununa değinerek, Clinton Vakfının bu konudaki çalışmalarına değindi.

USC Marshall İsletme Fakültesi (Marshall School of Business) Dekanı James Ellis’in moderatörlüğünde yapılan soru /cevap kısmında, Ellis’in Suriye ve Ortadoğu’nun durumunu sorması üzerine Clinton, Rusya ve Suriye gibi politik olarak hassas noktalara dikkat çekerek , Türkiye’nin bölge için olan önemine değindi.

Ortadoğunun Modernliğinin Anahtarı Türkiye

Clinton konuşmasında “Türkiye ile aramızdaki barışı devam ettirirsek ve Türkiye liberalleşme yolunda çalışmalarına devam ederek ekonomik gücünü koruyarak, refah ve zenginliğini de paylaşırsa Ortadoğunun modernleşmesinde anahtar ülke olur. ” dedi.

USC Türk Öğrenci Derneği, USC TURKSA Başkanı ve  USC Profesyonel Ögrenciler Senatörü ve Dış ilişkiler komitesi üyesi Hayriye Merve Yurdacan da davetliler arasındaydı.

Clinton Vakfının dünyadaki su sorununu çözmek için yaptığı çalışmaların önemine değinen Yurdacan, su filtrasyonu üzerine geliştirdikleri ve patentini aldıkları membranlarla su sıkıntısının yaşandığı ülkelere umut olmayı hedeflediklerini belirtti.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,085BeğenenlerBeğen
16,035TakipçilerTakip Et
3,552TakipçilerTakip Et
7,662TakipçilerTakip Et
33,800AboneAbone Ol

Kaçırmayın